Jelgavā pieminēs AIDS dienu 1

Katru gadu 1.decembrī tiek atzīmēta Pasaules AIDS diena, kad cilvēki atbalsta un piemin līdzcilvēkus, kurus skārusi HIV infekcija. 3.decembrī notiks arī vairāki pasākumi Jelgavā.

Visu nākamo nedēļu Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā un Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā  atradīsies ierīkots AIDS dienai veltīts informatīvs stends, kur būs pieejama plaša informācija par HIV/AIDS, atkarībām un drošu seksu. 3.decembrī no pulksten 9 līdz 12 Atkarību profilakses centrā, Stacijas ielā 13, tiks organizēta Atvērto durvju diena, kur būs iespēja iepazīsties ar centra darbu un pakalpojumiem, kā arī saņemt bezmaksas konsultāciju par atkarību ārstēšanu. Savukārt pēcpusdienā Pasta ielas rajonā vairākos krustojumos Latvijas Sarkanā Krusta jaunieši dalīs prezervatīvus un sarkanās AIDS dienas lentītes, kā arī informatīvus materiālus par HIV/AIDS tēmu. Pēc Pasaules veselības organizācijas aprēķiniem 2011.gadā 34,2 miljonu cilvēku pasaulē dzīvo ar HIV infekciju. 2009.gadā Eiropas reģionā ar HIV inficējušies aptuveni 2,2 miljonu cilvēku. Latvijā šogad reģistrēti 270 ar HIV inficēto un 23 AIDS slimnieku. No AIDS šogad miruši 54 cilvēki.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

neiebraucu...

karogi arī jāizkar, kā visās citās piemēram upuru dienās, vai tie ir kādi svētki?...varbūt valentīndienā dalīs par brīvu zosis ar?

pirms 8 gadiem, 2012.11.29 14:33

Citas ziņas