Ministrija: Slimnīca «Ģintermuiža» nav efektīvi izmantojusi esošo finansējumu 8

Veselības ministrijas (VM) ieskatā, pie šī brīža situācijas Jelgavas psihoneiroloģiskajā slimnīcā «Ģintermuiža» nav vainojams nepietiekamais finansējums, bet gan esošā finansējuma neefektīva izlietošana, aģentūrai LETA sacīja Veselības ministrijas (VM) preses sekretārs Oskars Šneiders.

Valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) «Slimnīca «Ģintermuiža»» valdes priekšsēdētājs Uldis Čāčus vakar aģentūrai LETA skaidroja, ka nepietiekamā finansējuma dēļ slimnīcai jāatbrīvojas no daudziem slimniekiem, daļu no kuriem plānots pārcelt uz sociālās aprūpes iestādēm. Tāpat slimnīcas vadība pieļauj līdz pat 50 darbinieku atlaišanu 1.janvārī, ja neizdosies novērst finansējuma trūkumu.Šneiders sacīja, ka patlaban slimnīcā tiek darīts tas, kas no tās vadības jau ticis prasīts iepriekš, - slimnīcas darbības sakārtošana tā, lai ārstniecībai piešķirtie līdzekļi tiktu izmantoti mērķtiecīgi.Pēc ministrijas pārstāvja teiktā, līdzekļu slimnīcai netrūks, ja iestādes vadība mainīs savus saimniekošanas principus. «Slimnīcā nav jāuzturas cilvēkiem, kuriem nepieciešama sociālā aprūpe, - viņi jānovirza uz sociālās aprūpes iestādēm, kas šobrīd arī tiek īstenots. Līdzīga prakse veikta arī citās psihoneiroloģiskajās slimnīcās Rīgā un Daugavpilī, tādēļ Ģintermuižas gadījums nebūtu jāuztver kā kaut kas unikāls,» viņš skaidroja.«Galvenais ir tas, ka cilvēkiem nepieciešamā aprūpe tiks nodrošināta,» uzsvēra Šneiders. Cilvēki, kuriem nepieciešama ārstēšana stacionārā, to saņems, kuriem pēc medicīniskām indikācijām to nevajag - tiks izrakstīti mājās, lai viņi varētu turpināt ārstēties ambulatori, savukārt tie, kuriem nepieciešama sociālā aprūpe, tiks novirzīti uz sociālās aprūpes iestādēm, viņš piebilda.Slimnīcas valdes priekšsēdētājs iepriekš atklāja, ka faktiski slimnīcai trūkst ap 300 000 latu.Viņš secinājis, ka, piešķirot slimnīcai finansējumu, netiek ņemts vērā, ka šajā slimnīcā, ievērojot tās pacientu specifiku saistībā ar garīgiem traucējumiem un psihiskām slimībām, ir daudz ilgstošu pacientu, kas netiek izrakstīti no slimnīcas ilgstoši.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

slinka

Uz priekšu direktora kungs,atlaidīsim personālu,samazināsim algu(kura nav tik diža)gan jau klienti paši mācēs sevi aprūpēt un laidīsim viņus tautiņā.Par maz uz doto momemntu viņu jau staigā pa pilsētu,toties paturēsim sev vajadzigo kontingentu,kuri ārstējas spec.nodaļā no depresijas.Jā, vajadzētu gan auditu pārbaudi "Ģintermuižas"grāmatvedībai un un administrācijai,lai tik traki nenospiež ar nagu visus melnā darba darītājus.

pirms 8 gadiem, 2012.10.31 20:50

labi

nu zināms taču, ka pa blatu psihenē varēja ielikt tuviniekus, kuriem nemaz nebija psihisko kaišu. Tā teikt labi un lēti sarunāt soc. aprūpes centru.

pirms 8 gadiem, 2012.10.31 16:37

zeel ka no visa sii bardaka cietiis,parastais personaals,maasas,maasu paliigi liidz ar to arii pacienti,un nodalas kam ar to nav nekaada sakara.domaajams ka administraaciju tas skars loti minimaali,skumji.

pirms 8 gadiem, 2012.10.31 12:24

Sviestaina ministrija

VM: «Slimnīcā nav jāuzturas cilvēkiem, kuriem nepieciešama sociālā aprūpe, - viņi jānovirza uz sociālās aprūpes iestādēm, kas šobrīd arī tiek īstenots.

Ministrijai tāda Hitlera vai Gebelsa pieeja vispār...

- Likumsa nosaka, ka pacienta pārcelšanai uz soc. centru vajag pacienta piekrišanu. Un ko tad VM iesaka, ja viņi nepiekritīs - Pārkāpt likumu un ar varu karavīru eskortā vest uz soc. centriem? ;) Vai varbūt nošaut viņus?
Tāpat nav ne vārda par tiem, kas ir ilgstošie, neizrakstāmie un piedevām aiz restēm turamie (Cik zināms dullīšiem, kam jābūt kamerās, neeksistē soc.centri)...

pirms 8 gadiem, 2012.10.31 11:55

vet

kamer bus aferists cacus tikmer ta bus vajadzetu vinu pakratit knab

pirms 8 gadiem, 2012.10.31 11:33

Aste

Tagad saprotu ka ārstēšanos šinī slimnīcā nodrošina valsts. Man kaimiņiene bija nokļuvusi situācijā, ka 1.grupas invalīds jāievieto ārstēties, bet viņai piedāvaja pakalpojumu par 5.00 lati dienā. Ar visu maksāšanu tam slimniekam tur gāja nevisai labi.

pirms 8 gadiem, 2012.10.31 11:27

plampis

Oskars ir baigi gudrs, visu pateica, kā no grāmatas. Laikam labās skolās gājis.

pirms 8 gadiem, 2012.10.31 07:21

psihais matemātiķis

Līgums 2012.gadā Ls 1,369,885 par 3,463 pacientiem
Līgums 2011.gadā Ls 1,878,319 par 3,004 pacientiem
Maksa par vienu pacientu samazināta par 37%

pirms 8 gadiem, 2012.10.30 21:32

Citas ziņas