Nepietiekama finansējuma dēļ «Ģintermuiža» atbrīvojas no pacientiem un pieļauj iespēju atlaist darbiniekus 17

Jelgavas psihoneiroloģiskā slimnīca «Ģintermuiža» nepietiekamā finansējuma dēļ cenšas daļu slimnieku pārcelt uz sociālās aprūpes iestādēm un pieļauj ievērojama skaita darbinieku atlaišanu 1.janvārī, ja neizdosies novērst finansējuma trūkumu.

Valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) «Slimnīca «Ģintermuiža»» valdes priekšsēdētājs Uldis Čāčus aģentūrai LETA pastāstīja, ka ar patlaban atvēlēto finansējumu slimnīcai jāatbrīvojas no daudziem slimniekiem, tāpat esot iespējams, ka nākamā gada 1.janvārī būs jāatlaiž līdz 50 darbinieku. «Tas nav konkrēts skaitlis, un pagaidām atlaižamo sarakstus vēl neveidojam, bet situācija noteikti var skart vairākus desmitus darbinieku,» skaidroja galvenais ārsts.Viņš pastāstīja, ka saistībā ar valsts piešķirtajām kvotām iztrūkums bijis arī pērn, taču tas neatspoguļojās slimnīcas bilancē un neradīja grūtības, jo šo finansējuma iztrūkumu pagājušogad kompensējuši ar iepriekšējo gadu ietaupījumiem, kuri tika konstatēti 2010.gadā. Taču pērn tie iztērēti, un ietaupījumu slimnīcas rīcībā vairs neesot.«Faktiski slimnīcai trūkst ap 300 000 latu. Turklāt pēc slimnīcā īstenotajiem renovācijas un rekonstrukcijas projektiem mums arī katru gadu jāsamaksā ap 400 000 latu valsts galvotā kredīta,» skaidroja Čāčus.Pagaidām slimnīcas vadības sarunas ar Veselības ministriju (VM) un Nacionālo veselības dienestu (NVD) beigušās nesekmīgi un finansējuma mainīšana netiek skatīta, skaidroja «Ģintermuižas» vadītājs.Viņš secinājis, ka, piešķirot slimnīcai finansējumu, netiek ņemts vērā, ka šajā slimnīcā, ievērojot tās pacientu specifiku saistībā ar garīgiem traucējumiem un psihiskām slimībām, netiek ņemts vērā, ka ir daudz ilgstošu pacientu, kas netiek izrakstīti no slimnīcas ilgstoši.Čācus uzskata, ka nepamatoti «aizmirsts» tiekot arī tas, ka ilgstošie pacienti «Ģintermuižā» savulaik nonākuši no visas valsts un šo apjomu slimnīca bija spiesta uzņemties, apkalpojot visas valsts teritoriju.«90.gados uz mūsu slimnīcu pārveda hroniskos slimniekus no visas Latvijas, kuru bija vairāk nekā 100. Tagad to palicis 38. Tagad viņi, protams, ir deklarēti pie mums,» skaidroja Čāčus, atgādinot, ka tā ir ilgtermiņa noslodze, kura neradās šajā reģionā.«Patlaban cenšamies atbrīvoties no daudziem pacientiem. Daļu pārceļam uz Aknīstes psihoneiroloģisko slimnīcu, daļu mēģinām ievietot sociālās aprūpes iestādēs, kas gan nav vienkārši, jo pārcelšanai uz sociālās aprūpes iestādi nepieciešama paša pacienta piekrišana, un, ja viņš konstatē, ka viņam tur nepatīk, viņš atsaka,» skaidroja «Ģintermuižas» vadītājs.Tāpat obligātā kārtā jāapkalpo pacienti, kas pastrādājuši noziegumus un «Ģintermuižā» nonākuši ar tiesas lēmumu.Sadarbībā ar Labklājības ministriju «Ģintermuižas» vadība meklē risinājumus ap 50 pacientu pārcelšanai uz sociālās aprūpes iestādēm.Risinājumus finansējuma trūkumam slimnīca turpināšot meklēt apmēram līdz decembra sākumam, kad būšot pēdējais laiks uzteikt darbu darbiniekiem, kuri jāatlaiž janvārī, skaidroja Čāčus.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

absurds

par vadibu tas tiesa. ja grib samazinat tad lai sak ar administraciju. tur ir daudz nevajadzigu cilveku. galvai vietnieks un vietniekam savs vietnieks. tiesa ari par centralo slimnicu, kad Cacus valdija tur, nolaida to slimnicu galigi, ka nomainijas vaditas ta ari finansejums uzradas. tas pats bus ar Gintermuizu. renoveja psiheni, tira naudas apmazgasana.... saperk gultas, divanus un citas mebeles pa leto bet papiros uzraksta oj oj oj kadu summu. tapat ari ratinju parvadasanai, smiekli nak par kadu summu itka tika nopirki tie... varetu padomat ka no zelta taisiti butu. sev raksta premijas utt a aprupetajiem, medmasam tik griez nost, pat bistamibu nem tos. nestradaja jau bernu darza bet es psihiski slimiem cilvekiem, kur jadoma kas kura bridi tam slimniekam ienaks prata, mosh pa galvu iedos tev... par to jau nedoma, bet bistamibu tik snika nost. lai sak kartigi parbaudit visus papirus un Cacus kunga kabatas tad ari bus finansejums

pirms 8 gadiem, 2012.11.02 09:46

bijušais darbinikes

Piekrītu kk. Šajā situācijā darbiniekiem vajadzētu turēties kopā, nevis mazgāt netīro veļu. Bet tā kā negatīvie komentāri par vadību ir tikai daži, bet slimnīcā darbinieki ir vairāk kā 300, pieļauju, ka komentāru autori ir apvainotie, kurus drīzāk skars šī samazināšana vai jau atlaistie slīmesti.
Un poskriptum, vai tiešām Jūs domājat, ka nāks cits vadītājs, tad izkaisīs ceļu rožlapiņām? Ticiet, tas nāks ar lielu slotu, un slaucīs daudz tīrāk..... Bez līdzjūtības

pirms 8 gadiem, 2012.10.30 18:09

...

Skatos, ka pa lielam sākotnēji komentāri pie šā raksta bijuši sakarīgāki, laikam vēlāk sākuši komentēt arī pacienti...

pirms 8 gadiem, 2012.10.30 16:15

...

Ģintermuiža ir valsts, nevis pašvaldības, iestāde, un valsts bija tā, kas tai akceptēja dārgos eiroprojektus... Secīgi Veselības ministrija pati tāda padebīla, ja jau akceptēja dižās rekonstrukcijas, nedomājot, cik, kā un kas tajās telpās uzturēsies...
Varbūt Ģinterene varētu atvērt filiāli namā Rīgā, Jēkaba ielā 11? :)

pirms 8 gadiem, 2012.10.30 16:14

kk

kungi un kundzes, ko jūs meklejāt vainīgus slimnīcā. visa valsts ir iztirgota, nodota svešiem, atdota par kapeikam un jūs joprojam vainojāt cilvēkus, kuri mēģina jums saglabāt darba vietas. paši neko nemakāt, tikai meklējat vainīgus. Bet jūs mēģinājat kaut ko labi izdarīt slimnīcai? Jūs tikai sēžāt savās sturos un kā suņi rejat uz visiem. kaun jums. Slikta jums ir administrācija, paši sevi neredzāt. TTapēc arī viss vālstī iet caur d.... Kauns, beidziet vainot citus, vajag paskatīties, ko jūs darāt. Vajag palīdzēt saglabāt slimnīcas kolektīvu, domajāt, ko darāt. Jūs tikai palīdzāt , jo augšā tikai gaida kad mēs saksm viens otru ēst. Viņiem tikai to vajag. kaun

pirms 8 gadiem, 2012.10.30 15:13

...

Sadarbībā ar Labklājības ministriju «Ģintermuižas» vadība meklē risinājumus ap 50 pacientu pārcelšanai uz sociālās aprūpes iestādēm...
..........soc.aprūpes iestādēs-dakteris parādās labi ja reizi mēnesī, soc darbinieki un med.personāls tikai darba dienās no 8.00-17.00, visu pārējo laiku ar slimniekiem ir tikai aprūpētājs(sanitārs). Ja uznāk lēkme slimniekam-tiek izsaukts apsargs. Med.palīdzības nekādas. Disciplīnas nekādas. Visi liek mīkstos virsū aprūpētājiem.

pirms 8 gadiem, 2012.10.30 14:02

niks

katru komentētāju taču var izskaitļot, mūsdienu tehnoloģijas var visu!

pirms 8 gadiem, 2012.10.30 13:42

Vinnijs

Es domāju, ka tikai tagad mēs sāksim ieraudzīt tās odziņas, kas nāk pēc ES struktūrfondu apgūšanas ziediņiem. Daudzas iestādes ieraugot daudzās nullītes pieejamajam finansējumam nedomā, ka kādā brīdī ir jāieliek savs līdzfinansējums vai jāatdod kredīts, lai to izdarītu.
Kam tās jaunās un renovētās ēkas būs vajadzīgas, ja pietrūks līdzekļu to apsaimniekošanai?
Trūkst 400 000 Ls kredīts katru gadu!! Lūk arī iztrūkstošais finansējums.

pirms 8 gadiem, 2012.10.30 12:41

milda

piekrītu annai! kad kungs fon Čāča bij' pilsētas slimnīcas priekšgalā, tad tur arī ar finansēm švaki gāja. pārņēma ķēķi kungs ibn K...aizmirsu uzvārdu, finanses uzlabojās. no tā vien var spriest, ka neprot saimniekot :(

pirms 8 gadiem, 2012.10.30 11:58

anna

Mīļā tauta ,sāksim to lietu pētīt no augšas....jāsāk ar Čāčus kungu un viņa labajām rokā......Tur jau tas suns ir aprakts un tad pietiks finansējums gan slimnīcai,gan darbiniekiem .

pirms 8 gadiem, 2012.10.30 11:09

opā!

Tas nozīmē, ka Jelgavas domes administrācijā atkal būs papildinājums!!! Nevar tak sev līdzīgos atstāt novārtā.... Jāpalīdz....

pirms 8 gadiem, 2012.10.30 10:57

dūda

lai samazina administrāciju ,personāldaļu ,tad nebūs jāķeras klāt vienkāršam darba cilvēkam,kas dara savu vajadzīgo darbu,neviss skraida pa koridoriem ar kafijas krūzēm.

pirms 8 gadiem, 2012.10.30 10:30

zelda

Par kadam lielam algam var atrast runa. K am tad ir tas lielas algas. J a nu vienigi administracijai,bet ta jau ir sveta govs to jau neaiztiks. Samazinas jau tos darba rukisus kas ir kopa ar pacientiem visu laiku un velk to jugu.Visu laiku saka ka nauda seko skolenam. Nauda seko lidzi ari pieugusajiem.,bet kapec valsts maksa dubulta piemeram ja pacients gul slimnica ilgstosi par vinu maksa valsts par katru dienu un vel saglabajas ari pensija vai ta ir invalidates vai vecuma nav svarigi. pacients iziet ara no slimnicas un sanem par tam dienam pilna apmera ari no labklajibas ministrijas naudu. man gan kad slimoju nemaksa algu un slimibas lapu. vai nu vienu vai otru. Bet laikam jau gruti tadu aprekinu izdarit. tiur jau iet ta naudina projam no veselibas ministrijas un labklajibas ministrijas. varbut deretu iedzilinaties saja jautajuma un beigt skiest valstij savu naudu. ekonomet tas nozime rekinat un velreiz rekinat..

pirms 8 gadiem, 2012.10.30 08:41

vietējā

Nav pareizi deklarēt slimnīcā sirdzējus no citām dzīves vietām, jeb par katru " svešo" lai maksā tā Dome, no kurienes šamais ieradies.
Tāpat arī par bandīšiem, kuri it kā ir ar novirzēm. Katrai pašvaldībai jāuzņemas maksājumi par saviem noziedzniekiem, kuri ārstē smadzenes Ģintermuižā.

pirms 8 gadiem, 2012.10.30 08:18

efa

var atrast.....
varbut tāds pieredzejis un atbildīgs pensionārs ir labāks par lecīgu un paviršu jauno darbinieku. Ārsti un pedagogi , manuprāt, ir tā specialitāte,kur vecuma ierobežojuma nav. Viss ir atkarīgs no kvalifikācijas.

pirms 8 gadiem, 2012.10.29 23:44

var atrast....

Risinājumu vienmēr var atrast !!!!!!
Atbrīvojot no darba pensionārus,kuri to garo gadu garumā ir pelnījuši un samazinot lielās algas.Vajadzētu iemācīties ekonomēt .
Vienkāršāk protams ir nolaist rokas.
Jāmaina domāšana.

pirms 8 gadiem, 2012.10.29 22:14

Citas ziņas