Pateicoties jelgavnieku atbalstam, Hepatīta biedrība ir savākusi parakstus par pilnībā valsts apmaksātu C hepatīta ārstēšanu

Kopā ar jelgavnieku parakstiem vairāk nekā desmit tūkstoši Latvijas iedzīvotāju ir atbalstījuši ierosinājumu Saeimai un valdībai grozīt normatīvos aktus, kas kalpotu par pamatu, lai ikvienam, kurš ir inficējies ar C hepatītu, būtu iespēja saņemt pilnībā apmaksātu ārstēšanu no valsts.

Biedrība ir sākusi parakstu apkopošanu, lai tos kopā ar likumdošanas iniciatīvu iesniegtu Centrālajā vēlēšanu komisijā.Biedrības vadītāja Olita Mengote informē, ka parakstu vākšana sākta maijā, izmantojot sabiedrības iniciatīvas platformu http://manabalss.lv. Dažus mēnešus vēlāk biedrība paralēli sāka parakstu vākšanu tradicionālā veidā, dažādās sabiedriskās vietās visā Latvijā aicinot cilvēkus parakstīties īpaši izveidotās  parakstu vākšanas lapās. Šonedēļ, saskaitot kopā gan interneta platformā, gan parakstu vākšanas laikā iegūtās balsis, biedrība konstatēja, ka ir izdevies savākt vairāk nekā 12 tūkstošus parakstus. Līdz ar to ir pieņemts lēmums pārtraukt aktīvu parakstu vākšanu un sākt parakstu apkopošanu, lai tos kopā ar likumdošanas iniciatīvu iesniegtu Centrālajā vēlēšanu komisijā. O.Mengote prognozē, ka parakstus komisijā varētu iesniegt decembrī.Hronisks C vīrushepatīts ir nopietna vīrusa infekcijas izraisīta slimība, kas beigu stadijā izraisa aknu cirozi un vēlāk aknu vēzi, kas ir biežākais nāves iemesls aknu slimību gadījumā. Kampaņas laikā Nacionālā veselības dienesta pārstāvji atzina – lai 2013.gadā pacientiem ar hronisku C vīrushepatītu veiktu kompensācijas apmēra palielināšanu no 75 uz 100 procentiem, ņemot vērā vidējo pacientu skaitu gadā un Kompensējamo Zāļu sarakstā jau iekļautos medikamentus, nepieciešamais papildu finansējums ir aptuveni 940 000 latu gadā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas