Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

11.novembrī liesmos lāpas

Atzīmējot latviešu karavīru uzvaru, padzenot no galvaspilsētas bermontiešu karaspēku, rīt, 11.novembrī, pulksten 17 sāksies tradicionālais lāpu gājiens no Dambja ielas uz pieminekli Jelgavas atbrīvotājiem pie dzelzceļa stacijas. Pulksten 19.30 sāksies Studentu dienai veltītais skrējiens «Lāpa 2009» apkārt pilij.

Vēl pirms lāpu gājiena pulksten 15 Jelgavas muzejā tiks atklāta izstāde «Bermontiāde Jelgavā un Jelgavas novadā», pēc tam – jaunā vēsturnieka Ivo Butkus lekcija. Lāpu gājiena galvgalī jaunā bataljona komandiera Andra Kniploka vadībā ies zemessargi, aiz tiem bungu ritmā – pārējā tauta.Dzirdēts viedoklis, ka gājienā samērā maz redz jaunatni. Iet jaunsargi, skauti, studenti, tomēr vairākums – gados vecāki ļaudis. Tiesa, skolas organizēti pagaidām tajā nepiedalās. Latviešu biedrības priekšsēdis Paulis Rēvelis teic, ka māmiņām ar maziem bērniem vai pensionāriem nav jāveic viss gājiena maršruts, var taču pievienoties jebkurā vietā. Beidzoties mītiņam pie Lāčplēša pieminekļa, ieteicams doties uz Latvijas Lauksaimniecības universitāti, kur pulksten 18 pilī būs sācies Studentu dienas ieskaņas koncerts, bet pusotru stundu vēlāk – stafetes skrējiens «Lāpa 2009», kura distance iet ap pili. Tā kā nākamnedēļ viss augstskolas kolektīvs būs bezalgas atvaļinājumā, šogad studentu svētki saplūst ar Lāčplēša dienu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas