Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

120 cittautiešu Jelgavā bez maksas mācīsies latviešu valodu 5

Drīzumā tiks izsludināta pieteikšanās uz latviešu valodas kursiem, kas cittautiešiem būs pieejami bez maksas. Mācību rīkotāji cer, ka vismaz divas trešdaļas no kursu beidzējiem nokārtos valsts valodas prasmes pārbaudi vai iegūs pilsonību.

Novembra sākumā Sabiedrības integrācijas fonda padomes sēdē tika pieņemti lēmumi par Latvijas valsts budžeta finansētajā programmā «Latviešu valodas apguve pieaugušajiem» iesniegtajiem projektiem. Kopā apstiprināti 18, to vidū – arī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra projekts «Latviešu valodas apguve pieaugušajiem Jelgavā», informē fonda sabiedrisko attiecību speciālists Ralfs Spāde.Programmas mērķa grupa ir pieaugušie iedzīvotāji, izņemot bezdarbniekus, darba meklētājus un skolēnus. Kā īpaši atbalstāmi ir jaunieši vecumā līdz 25 gadiem. Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs projekta īstenošanai saņems 9,5 tūkstošus latu. Centra Tālākizglītības nodaļas vadītāja Astra Vanaga stāsta, ka pieteikšanās bezmaksas kursiem, kuros plānots apmācīt 120 Jelgavas un Zemgales reģiona iedzīvotāju, tiks izsludināta vēl šomēnes, bet nodarbības sāksies nākamajā gadā. «Mācības notiks divreiz nedēļā, kopā būs astoņas grupas,» stāsta A.Vanaga. Projekta īstenotāji lēš, ka vismaz 80 izglītojamo nokārtos valsts valodas prasmes pārbaudi Valsts izglītības satura centrā vai naturalizācijas pārbaudījumu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, iegūstot pilsonību.Jāpiebilst, ka arī iepriekš Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs īstenojis vairākus projektus, kas saistīti ar valsts valodas apguvi. Kopš 2004. gada centram ir arī līgums ar Nodarbinātības valsts aģentūru par bezdarbnieku un darba meklētāju apmācību. Piemēram, 2010. gadā latviešu valodas prasmes centrā apguva 260 bezdarbnieku un darba meklētāju, pērn – 140, bet šogad – 174.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Lija

Liekaties nu mierā, ne nu viņi tajos bezmaksas kursos ko mācīsies, nekā. Kas grib, tas pats jau sen valodu iemācījies, kam nav bijusi īsta vēlēšanās, tas neiemācīsies nemūžam. Nepalīdzēs tie kursi, tikai zemē nosviesta nauda... Jā, sākumā jau ies uz tiem kursiem, jo pievilcīgs ir viss, ko var dabūt par velti, bet mācīšanās gan tur nekāda nebūs.

pirms 7 gadiem, 2012.11.11 23:13

Līga

Piekrītu,ka jaunieši līdz 25 gadiem tikko skolā mācījās, tādēļ domāju, ka ja nebija vēlēšanās mācīties skolā nebūs arī tagad. Tomēr zinu daudz vecāku gada gājuma cilvēkus, kuri labprāt mācītos, bet nevar tam atvēlēt papildus līdzekļus. Viņi arī šoreiz paliks aiz "borta", jo mācīs tos kas negrib mācīties.

pirms 7 gadiem, 2012.11.11 17:58

IJa

Jaunieši līdz 25 latviešu valodu tikko skolā cītīgi mācījās...

pirms 7 gadiem, 2012.11.11 17:13

mellais

ja grib krievalodigajiem pielīst/palīdzēt tad tas vis ir par vēlu, sabiedrība jau sen ir sašķelta, bet ja normoliem ieceljotājiem tad tas ir labs sākums.

pirms 7 gadiem, 2012.11.11 16:41

Jānis Bērziņš

Vajadzētu pusei Jelgavas iedzīvotājiem mācīties..

pirms 7 gadiem, 2012.11.11 16:20

Vietējās ziņas