Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

19 pašvaldību vadītāji lūdz sasaukt LPS ārkārtas slēgto domes sēdi par administratīvi teritoriālās reformas virzības apturēšanu 4

19 pašvaldību vadītāji lūdz Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdim Gintam Kaminskim iespējami īsā laikā sasaukt LPS ārkārtas slēgto domes sēdi par administratīvi teritoriālās reformas (ATR) virzības apturēšanu, aģentūru LETA informēja pašvaldību vadītāji.

Pašvaldību vadītāji rosina ārkārtas sēdē skatīt jautājumu par nesagatavotas, nepārvaldītas ATR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātajā redakcijā, virzības apturēšanu.

Pašvaldību vadītāji uzskata, ka nepieciešams VARAM ekspertu izstrādāto pētījumu "Pašvaldības "x" profils "Apvienotais "X" novads" virzīt Valsts kontroles izvērtējumam, lai noteiktu pētījumu lietderības, pētījumos iekļauto datu patiesuma un tiem izlietoto finanšu līdzekļu atbilstību racionālas finanšu līdzekļu efektivitātes kritērijiem izvērtējumu.

Pašvaldību vadītāji grasās pieprasīt VARAM pārtraukt "klaji nepatiesās" ATR "politiskās reklāmas" un "iedzīvotāju maldināšanas" aktivitātes. 

Aicinājumu par LPS ārkārtas slēgto domes sēdi parakstījuši Alojas, Amatas, Beverīnas, Burtnieku, Cesvaines, Jaunpiebalgas, Kocēnu, Lubānas, Mazsalacas, Naukšēnu, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Rūjienas, Smiltenes, Salacgrīvas, Strenču, Vecpiebalgas pašvaldību domju vadītāji.

Viņi ieteikuši LPS ārkārtas slēgto domes sēdi sasaukt jau 16.septembrī pulksten 11.

LPS neatbalsta VARAM izstrādāto ATR modeli, bet rosina valdībā izskatīt zinātnieku izstrādāto modeli par otrā līmeņa pašvaldību izveidi.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Ārijs L.

Kādu modeli un kādu zinātniski?! Ko te zinātniski modelēt, ja viss ir skaidrāks par skaidru, kad domju vadītāji grib turpināt šo izlaupīšanas procesu, kad 26 vadītāju vietā 116 cilvēkiem deva iespēju ieņemt bijušo rajonu vadītāju vietas, kas bez kautrēšanās nekavējoties tika ieņemtas, pieņemot sev palīgos izpilddirektorus, to vietniekus un veselu lērumu katrā novadā tādu amatu, kas bija tikai rajonā, protams, ar algu katram, kas pārsniedza no 3 līdz pat 10 reizēm, kādas bija rajonu darbiniekiem. Bez tam novados izveidoja amatus, kād pat rajonā nebija.

pirms 6 mēnešiem, 2019.09.11 12:57

Pļāvējs

Cilvēkiem atmiņa ir īsa. Ozolniekos Liepiņš ar nākšanu pie varas atlaida vecos un izveidoja vairākas siltas vietas savējiem darboņiem. Uzskatāmākā ir Izglītības, kultūras un sporta daļa ar vairāk kā 6 vadītājiem iepriekšējo 2 vietā. Savu algu pacēla vismaz dubultā. Vai kaut kas ir uzlabojies? Viss, kas izdarīts ir vērsts uz Liepiņa biznesa ieceru sakārtošanu, ne vairāk! Ar šūdainu koku šādus "patriotus" jāpadzen!

pirms 6 mēnešiem, 2019.09.12 12:24

Maiga

Pēdējā laikā jūtam, ka KNAB kaut ko sāk darīt. Kad tas beidzot pieķersies pie lietas par rajonu izjaukšanu, šo mistisko 100 novadu izveidošanu, kad dažās vietās viena pagasta (bijušā ciema ar 3 cilvēku štatu) vietā nodibināja šo mistisko novadu ar 30 cilvēku štatu un algu vidēji, kas vairāk par desmit reizēm pārsniedz algas katram novada domes darbiniekam, kādas bija ciema izpildkomitejā šiem 3 darbiniekiem ?

pirms 6 mēnešiem, 2019.09.13 08:01

Vietējās ziņas