Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

2,3 miljoni eiro - tūristu pievilināšanai 1

«Projekta ideja ir padarīt muzeju pievilcīgākus, lai ekspozīcijās ir ne tikai acīm skatāmas, bet arī ausīm klausāmas un pat taustāmas lietas,» stāsta Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītā projekta «Atraktīvu un pieejamu muzeju attīstība Zemgalē un Ziemeļlietuvā» vadītāja Dace Strautkalne.

Projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 2,3 miljoni eiro, un uz tā sākšanai veltītu konferenci mūsu pilsētā bija atbraukuši desmit projekta partneri, kuri pārstāv Jelgavas, Bauskas, Dobeles Jēkabpils, Viesītes, kā arī Panevēžas, Biržu, Pasvales un Rokišķu pašvaldības un muzejniekus.Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktore Gita Grase stāsta, ka jau 2005.gadā pašvaldība finansēja muzeja restaurācijas un renovācijas projektu. Tika pabeigti plānotie ēkas iekšdarbi un ārdarbi, taču apkārtnes labiekārtošanai naudas nebija. Pateicoties šim projektam, tika atrasti līdzekļi arī šai vajadzībai. Pēc arhitekta ieceres tiks pazemināta pieeja muzejam, mainīsies zālienu iekārtojums. Tiks pārvietots lielgabals un Ģederta Eliasa piemineklis, ko novietos tuvāk Lāčplēša sirdij - vecā Lāčplēša pieminekļa fragmentam. Rezultātā muzeja priekšā radīsies laukums, ko varēs izmantot sabiedriskiem pasākumiem. Muzeja apkārtnes sakārtošanas izmaksas nedaudz pārsniedz 300 tūkstošus eiro. Jāpiebilst, ka 85 procentus projekta izmaksu sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds.Plašāku materiālu par šo tēmu lasiet ceturtdienas, 5.marta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

edzus

šī laba lieta,lai tūristi priecājas un iepazīst Latviju vairāk

pirms 11 gadiem, 2009.03.05 13:22

Vietējās ziņas