Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

2019. gada tūrisma sezona nes jaunumus Tērvetes novadā un Žagarē (FOTO)

Katrs jauns gads nāk ar jaunām idejām, izaicinājumiem, arī neatlaidīgu darbu un gandarījumu - sasniegtiem rezultātiem. 2019. gada tūrisma sezonā jaunumi arī Tērvetes novada aktīvās atpūtas un izziņas piedāvājumā. Tērvetē šopavasar tiks atklāta Baltijā lielākā velosipēdu piedzīvojumu taka meža vidē, informē “Latvijas valsts mežu”  (LVM) dabas parka Tērvetē informācijas centrs. 

Tērvetes novadā, LVM dabas parka Tērvetē jaunajā tematiskajā daļā iepretim lielajai autostāvvietai, izbūvēta un labiekārtota velosipēdu piedzīvojuma taka teju trīs kilometru garumā pa mainīgo, dažādo meža vidi. Takas izbūvē izmantotas reljefa priekšrocības, izveidoti līkumi, pagriezieni, daudzveidīgi pacēlumi – tramplīni, virāžas, laipas un tilti. Velo takas izmantošanai nav nepieciešamas īpašas sagatavošanās prasmes, tā ir piemērota dažāda vecuma un prasmju lietotājiem. 

Piedzīvojumu taka sadalīta vairākos etapos – pašiem mazākajiem dabas draugiem dip dap ritenīšu un pirmo velosipēdu vecumā izveidota piemērota aktivitāšu turpat 400 metru gara taka. Savukārt pusaudžiem un azartiskajiem dabas draugiem izveidots lielāks aplis ar atbilstošas grūtības pakāpes šķēršļiem. Gar takas malām izvietoti soli un stendi ar stāstiem par to, kā mežs aug, kas tajā mīt un kā tas mainās, lai interesenti aktīvās atpūtas gaitā var atvilkt elpu un uzzināt ko jaunu. Jaunā aktīvās atpūtas taka ir piemērota gan gājējiem, gan velobraucējiem, gan jaunajām ģimenēm ar mazuļu ratiem. Uzlabojoties laikapstākļiem, tuvojoties siltākam un priecīgākam laikam, aicinām doties dabā, būt aktīviem un sportiskiem!

Tērvetes piedzīvojumu velo takas atklāšanas pasākums norisināsies 25. maijā, pasākuma “Latvijas meža dienas” ietvaros, velo takas atklāšana pulksten 12. Savukārt jau pulksten 12.30 starts velo sacensībām atklātajā velo takā.

Sacensību nolikums – šeit (https://www.mammadaba.lv/dabas-objektu-jaunumi/16-tervetes-dabas-parks/2858-maija-tervete-tiks-atklats-baltija-lielakais-velosipedu-piedzivojumu-veloparks).

Jaunumi ir arī Tērvetes novada tuvākajiem pārrobežas kaimiņiem – Žagares pilsētai un Žagares reģionālajam parkam. Vien 95 kilometru attālumā no Rīgas, 15 kilometrus uz dienvidiem no Žagares, tiks atklāts paplašināts tūrisma objekts mierīgu, garu un ainavisku purva taku pastaigu cienītājiem.

Mūšu tīrelis ir viens no izcilākajiem Žagares reģionālā parka ainavu elementiem. Dabas komplekss aizņem 1,463 hektārus un sastāv no purviem dažādos attīstības posmos, mežiem un mitrājiem.

Jau 2015. gadā, atklājot purva laipas izziņas taku, Mūšu tīreļa dabas taka kļuva par garāko purva taku Lietuvā. Tad takas garums bija vairāk nekā 3 kilometri. Šogad ir izbūvēts Mūšu tīreļa takas pagarinājums, veidojot apļveida pastaigu taku.

Purva laipa vijas vairāk nekā sešu kilometru garumā starp Mūšu tīreļa sūnu klajiem un priežu audzēm ap teju sešus hektārus plašo Miknaiķu ezeru, vienīgo dabīgo ezeru Jonišķu rajonā. Ticējums vēsta, ka, mazgājot seju tā ūdenī, būsi skaists un vesels. Bez tam purva takas malā ir izbūvēts 9 metrus augsts skatu tornis, kas patver skatam ezera un purva klaju plašumu. Mūšu tīrelis ir iekļauts aizsargājamo teritoriju tīklā Natura 2000. 

Žagares reģionālais parks aicina iepazīties ar unikālo, dabisko, neskarto Mūšu tīreļa dabas taku, tiesa gan atzīmējot, ka pastaigas laikā purva takā neatradīsiet atkritumu tvertnes (tās pieejamas tikai takas sākumā), un aicinot radušos atkritumus ņemt līdz un iznest no dabas takas. Aicinām būt atbildīgiem, cienīt un aizsargāt dabu! Koordinātas dabas takas sākuma punktam - 56° 13' 11", 23° 15' 46.8".

Ceram, ka jaunie aktīvā tūrisma objekti veicinās atpazīstamību Zemgales pierobežas reģionam, un Tērvetes – Žagares aktīvā tūrisma piedāvājums kļūs pievilcīgs, ilgtspējīgs un populārs tūrisma galamērķis visām paaudzēm, uzsver LVM Tērvetes dabas parka informācijas centrs.

Foto: publicitātes

 

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas