Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

2643 LLU studentu un darbinieku parakstās pret augstskolu reformu 3

Vakar, 6.oktobrī LLU Studentu pašpārvaldes vadītājs Artūrs Bukonts vairākām valsts amatpersonām nodeva LLU 1 861 studenta un 782 darbinieku parakstītu vēstuli, kurā pausta nostāja pret sasteigtu valsts augstskolu reformu.

Vēstule nodota Valsts prezidentam Valdim Zatleram, Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, ekonomikas ministram Artim Kamparam, finanšu ministram Eināram Repšem, zemkopības ministram Jānim Dūklavam un izglītības un zinātnes ministrei Tatjanai Koķei, «Ziņas» uzzināja LLU.LLU pārstāvji ar saviem pa parakstiem protestē pret sasteigtu valsts augstskolu reformu un ieceri izveidot vienu lielu, apvienotu Latvijas Universitāti.Augstskolas darbinieki un studenti ir pārliecināti, ka sasteigta un nepārdomāta reforma var radīt neatgriezenisku kaitējumu gan augstākajai izglītībai, gan valsts līdzsvarotai attīstībai.Akcijas iniciatori atgādina, ka LLU, kas šogad svin izveidošanas 70.gadskārtu, ir unikāla ar to, ka vienīgā Latvijā sagatavo kvalificētus un pieprasītus speciālistus pārtikas rūpniecībā, kokapstrādē, mašīnu ražošanā, metālapstrādē un vēl citās tautsaimniecībai svarīgās nozarēs, kas atzītas par prioritārām valsts ekonomikas atveseļošanā. Tālab sasteigti un voluntāri risinājumi augstskolu reformā draud sagraut augstākās izglītības sistēmu un palielināt sociālo spriedzi, sevišķi lauku reģionos.Līdz ar to var tikt apdraudēta Latvijas reģionu līdzsvarota un ilgtspējīga attīstība, pārtraukta LLU sekmīga sadarbība ar nozaru ministrijām un vadošajiem uzņēmumiem Zemgalē un citos reģionos, kas vērsta uz prioritāru studiju programmu pilnveidošanu un attīstību, zinātnes infrastruktūras modernizēšanu, pētījumu rezultātu ātrāku ieviešanu ražošanā. Tāpat nepietiekamā finansējuma dēļ var tikt izsaimniekoti valsts un universitātes īpašumi, no kuriem daudzi ir kultūrvēsturiskā mantojuma daļa. Turklāt pasliktināsies pieejamība augstākajai izglītībai, studijas kļūs dārgākas, jo dominēs privātās augstskolas ar šauru piedāvāto studiju programmu spektru, bet reģioni būs zaudējuši attīstībai tik svarīgus, ar lielu intelektuālo potenciālu piepildītus izglītības, kultūras un zinātnes centrus.Tāpēc LLU pauž neuzticību pašreizējās darba grupas sastāvam, kas strādā pie augstākās izglītības reformas projekta izveides un aicina tajā iekļaut visas problēmas risinājumā ieinteresētās puses - arī reģionālo augstskolu rektorus un studentus, pašvaldību pārstāvjus, kā arī atbilstīgo nozaru ministrus.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Turaks

Tikai neviens jau neuzrakstīja, ka tā ir kārtējā brīvprātīgi obligātā parakstu kampaņa - kas neparakstās zem bezalgas atvaļinājumiem un šitiem uzsaukumiem, tas nav ar mums!!!

pirms 10 gadiem, 2009.10.08 18:52

Vietējās ziņas