Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

4,4 miljonu latu «atmazgāšanā» bijuši iesaistīti jelgavnieki 4

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes 24.novembrī apturētā noziedzīgā grupējuma darbībā bija iesaistīti arī Jelgavas iedzīvotāji un jelgavnieki ir starp aizturētajiem, portālam zz.lv apstiprināja VID Komunikācijas daļas darbinieki.

Minot jelgavnieku līdzdalību, VID pārstāvji pirmstiesas izmeklēšanas interesēs atsakās nosaukt konkrētu iesaistīto jelgavnieku skaitu un jebkādu sīkāku informāciju.Jau ziņots, ka VID Finanšu policijas pārvalde 24.novembrī apturēja šogad jau vienpadsmitā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu jeb «naudas atmazgāšanu» saistīta noziedzīga grupējuma darbību. Pēc VID Finanšu policijas pārvaldes rīcībā esošās informācijas grupējums laika posmā no 2008.gada maija līdz 2009.gada jūnijam legalizējis noziedzīgi iegūtus līdzekļus 4,4 miljonus latu apmērā un izvairījies no nodokļu nomaksas vairāk kā 700 tūkstošu latu apmērā.VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji 2009.gada 24.novembrī īstenoja vērienīgu pirmstiesas izmeklēšanas darbību kopumu, kura ietvaros veiktas 12 kratīšanas Rīgā un Rīgas rajonā, Jelgavā un Jūrmalā.Kratīšanu laikā izņemta skaidra nauda 10 000 latu apmērā, noziedzīgajā shēmā iesaistīto uzņēmumu zīmogi, kodu kalkulatori, dokumenti un citi nozīmīgi lietiskie pierādījumi, kā arī aizturētas trīs personas, kas šobrīd atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.Kriminālprocess par iepriekšminētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem uzsākts 2009.gada 29.oktobrī.VID operatīvo darbību rezultātā noskaidrots, ka noziedzīgā shēma izveidota, lai sniegtu «naudas atmazgāšanas» pakalpojumus 26 klientiem. Lai nodrošinātu shēmas darbību, tajā tika iesaistīti aptuveni 80 fiktīvi uzņēmumi.Divi uzņēmumi no noziedzīgās shēmas klientu loka bija vadošie uzņēmumi. To galvenie darbības virzieni- metāla pārstrāde un vairumtirdzniecība. Šie vadošie uzņēmumi iepirka metāllūžņus no privātpersonām, par ko samaksu veica skaidrā naudā, taču VID iesniedza PVN deklarācijas, kurās norādīja, ka darījumi veikti ar shēmā izveidotajiem «buferuzņēmumiem».Tālāk metāllūžņus pārdeva metālapstrādes uzņēmumiem. Saņemot atlīdzību par piegādātajiem metāllūžņiem no metālapstrādes uzņēmumiem, noziedzīgās shēmas vadošie uzņēmumi pārskaitīja naudu «buferuzņēmumiem». Tālāk «buferuzņēmumi» izrakstīja čekus privātpersonām, lai «atmazgātos» finanšu līdzekļus varētu atgūt skaidrā naudā.Kopumā grupējums laika posmā no pērnā gada maija līdz šā gada jūnijam «atmazgāja» aptuveni 4,4 miljonus latu.Sākotnēji kriminālprocesa ietvaros aizturētas trīs personas, kuras šobrīd atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Visas trīs personas atzītas par aizdomās turamām. 26.novembrī tiesa vienai no aizdomās turētām personām piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu, savukārt pārējām divām personām piemērots drošības līdzeklis – nodošana policijas uzraudzībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

klačis

kāds bērziņu francis,tad vēl priedīšu ješka un šitais nu nu...kalniņu ģerdis

pirms 10 gadiem, 2009.12.02 08:38

khe khe

kuri pēc vārdiem - gan jau pēc apsūdzības celšanas uzzināsim...

pirms 10 gadiem, 2009.12.01 23:14

khe khe

miljoni vai jelgavnieki?
jelgavnieki - kā car saprast, aizturēti... nez, aldis masteiko ar starp viņiem bija? tas jau ar laikam leģendārs shēmotājs... :)

pirms 10 gadiem, 2009.12.01 23:12

Vietējās ziņas