4. vidusskolu rotā Raita Junkera sienu gleznojumi 7

Ar meiteņu kora “Spīgo” dalībnieču dziedājumu, Latvijas Mākslinieku savienības Jelgavas nodaļas vadītāja Māra Branča atzinību, kā arī pilsētas vadības apsveikumiem piektdien Jelgavas 4. vidusskolas pirmajā stāvā pretī bibliotēkai un pūtēju orķestra telpai tika atklāti Raita Junkera lielformāta sienas gleznojumi “Latvijas simtgades dziesma”, “Tauru skaņās, kad viļņojas gaiss” un “Atbalss”.

Tie ir veltīti gan Latvijas valsts simtgadei, gan četrdesmit gadu jubilejai kopš Jelgavas 4. vidusskolā darbojas mūzikas novirziens. Projekta virzītāja Jelgavas 4. vidusskolas pedagoģe Liena Celma uzsver, ka tā ir arī īpaša rota, gatavojoties Eiropas Mūzikas skolotāju asociācijas konferencei, kas nākamnedēļ notiks Jelgavas 4. vidusskolā.

“Sākās viss ar Andreja Zvejnieka gleznojumiem Valsts ģimnāzijā. Tad vēl arī Mārītes un Aleksandra Djačenko darbi Tehnoloģiju vidusskolā. Vai daudzas skolas var lepoties ar mākslu, kāda ir Jelgavas skolās? Un ne šādu tādu mākslu?” retoriski jautāja Māris Brancis.

Līdzās sienu gleznojumiem viesi tika aicināti uzlūkot arī Raita Junkera vadītās mākslas studijas “Mansards” dalībniekku darbu izstādi “Mūzikas skaņas”, kas ir izvietota skolas otrajā stāvā.

Raitis Junkers ir 1959. gadā dzimis kurzemnieks, kurš mākslu ir apguvis Liepājas lietišķās mākslas vidusskolā un Liepājas Universitātē datordizaina studiju programmā. Divdesmit gadus viņš ir vadījis bērnu mākslas studiju Aucē, bet pirms septiņiem gadiem pārcēlās uz dzīvi Jelgavā. Raitis Junkers ne tikai vada mākslas studiju ”Mansards”, kur mākslas pamatus apgūst ap astoņdesmit bērnu un jauniešu vecumā no septiņiem līdz astoņpadsmit gadiem, bet arī rīko izstādes un ir scenogrāfs Ādolfa Alunāna teātrī.


FOTO: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 7

skola

Visu cieņu māksliniekam! Pozitīvisms un prieks!

pirms 3 gadiem, 2018.03.09 18:08

mamma

Iedvesmojoši un krāsaini !Paldies no mūzikas klašu vecākiem!

pirms 3 gadiem, 2018.03.09 18:18

arī mamma

Pievienojos,jo tiešām skaisti un iedvesmojoši!

pirms 3 gadiem, 2018.03.09 18:39

priecājos,bet

raksts no gramatikas viedokļa ļoti kļūdains

pirms 3 gadiem, 2018.03.09 18:57

prieks

Tas ir fantastiski ,jo gleznas ir tik krāsainas ...

pirms 3 gadiem, 2018.03.09 19:56

Vietējās ziņas