Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

410 mājokļu paliek bez elektrības 3

«Esmu godīgi līdz pēdējam santīmam samaksājusi visus rēķinus par piegādāto elektrību, man nav jāatbild par to, ja «Latvenergo» netiek galā ar zagļiem,» saka viena no dārzkopības sabiedrības «Atpūta» vasaras namiņu saimniecēm.

Viņa tāpat kā vēl 409 «Atpūtas» biedri 30.martā palika bez elektrības piegādes, jo dārzkopības sabiedrībai izveidojies teju 9000 latu parāds.Svētes pagastā pāris kilometru no Jelgavas administratīvās robežas ir 24 hektārus plaša dārzkopības sabiedrības «Atpūta» teritorija. Tur ir ap 550 īpašumu, kas līdz šim pēdējos 35 gadus visi tika apgādāti ar elektroenerģiju. No tās atkarīga ne vien tējkannas un gaismas spuldzīšu, bet arī ūdenssūkņu un citu iekārtu darbība. Kopš 30.marta lielākajā daļā šīs sabiedrības uzņēmums «Latvenergo» atslēdzis elektrības piegādi, tādēļ nu vasaras namiņu saimniekiem lielākās bažas saistās ar dārzu laistīšanu, bet patstāvīgie iemītnieki atgriezušies teju vai viduslaikos. Pirmā atslēgšana notika jau 23.februārī. Iesaistoties pagasta padomes vadībai, iedzīvotājiem elektroenerģijas piegādi atjaunoja jau pēc pāris dienām, jo tika noslēgta vienošanās par parāda atmaksu, šo summu sadalot pa daļām. Taču, tā kā netika maksāts kārtējais rēķins, marta beigās elektrību atslēdza atkal.Līgums par elektroenerģijas piegādi noslēgts starp uzņēmumu «Latvenergo» un dārzkopības sabiedrību «Atpūta» kā lietotāju, nevis ar katru tās biedru atsevišķi. Katrs vasarnīcas īpašnieks ir tikai tā saucamais «Atpūtas» apakšlietotājs, «Ziņām» skaidro «Latvenergo» Komunikācijas un mārketinga departamenta Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis. «Latvenergo» nepieder arī elektrolīnijas, balsti un cita ar piegādi saistītā infrastruktūra, kas atrodas sabiedrības teritorijā. «Latvenergo» piegādā elektrību līdz «Atpūtas» robežai, kā tā tālāk tiek sadalīta lietotājiem, ir sabiedrības kompetence. A.Siksnis atklāj, ka «Atpūtai» bija izveidojies 8730,78 latu parāds, kas dotajā laikā nav samaksāts, tādēļ elektroenerģijas piegāde pārtraukta.Energouzņēmums atzinis, ka tā infrastruktūra, kas ir «Atpūtas» teritorijā, nolietojusies un strādā ar 30 procentu enerģijas zudumiem. Kaut arī daļa vasarnīcu saimnieku godprātīgi maksā par patērēto elektrību, netrūkst izdomas bagātu un «čaklu» ļaužu, kas elektroenerģiju zog un par to nemaksā.Vairāk lasiet ceturtdienas, 14.maija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

111

maksat,maksa godpraatiigie maksataji,bet ta nauda gan jau aiziet kabataas........

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 23:33

es

Haoss ir radies tādēļ, ka neviens no vadības nav spējis sakarīgi izskaidrot , kas tālāk jādara, cik tas maksā, kādas ir nākotnes perspektīvas utt. Sapulcēs ir vienīga kliegšana, bet rezultātu nekādu. Andrim Siksnim nav taisnība - nekas nav izskaidrots, tādēļ daudzi potenciālie Latvenergo klienti tagad ir absolūtā neziņā. Pašlaik nevar saprast kurš kura intereses aizstāv

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 22:57

Maija

Ko citu var darīt ar zagliem,labi ka vadi nav nozakti

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 19:03

Vietējās ziņas