Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

900 bezdarbnieku varēs nopelnīt stipendiju 10

Šomēnes darboties sākusi vērienīga ES finansēta stipendiju programma bezdarbniekiem, kas tiek dēvēta arī par krīzes nodarbinātības pasākumu. Jelgavā tajā plānots iesaistīt 500, Jelgavas novadā - 368, bet Ozolnieku novadā - 47 bezdarbniekus, kas par darbu pašvaldību labā mēnesī saņems ar nodokļiem neapliktu 100 latu stipendiju.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Jelgavas nodaļā noslēgusies pašvaldību iestāžu pieteikšanās darba devēju statusā programmā iesaistītajiem bezdarbniekiem. Līdz 15.septembrim prakšu darba vietas tiks izvērtētas, bet sākt strādāt cilvēki varēs ne agrāk kā septembra otrajā pusē.NVA Jelgavas nodaļas vadītājs Māris Narvils norāda, ka galvenie pretendenti uz darba praktizēšanas stipendijām būs cilvēki, kam beidzies bezdarbnieku pabalsta izmaksas periods. Stipendija vienam cilvēkam tiks maksāta ne ilgāk kā sešus mēnešus un netiks aplikta ar nodokļiem.«Būs jāstrādā 40 stundu nedēļā, tas nebūs sarežģīts, bet fizisks darbs, tādēļ cilvēki ar invaliditāti uz to nevarēs pretendēt, izņemot gadījumus, kad ārsts atzinis, ka persona drīkst veikt fiziskus pienākumus,» piebilst M.Narvils.Ar darba ņēmēju tiks slēgts līgums, kurā būs atrunāts, kādos gadījumos darba devējs ir tiesīgs lauzt līgumu ar strādājošo. «Ja kāds domā, ka stipendiju varēs saņemt nenopietnu izturoties pret darbu, līgums, visticamāk, tiks lauzts,» teic M.Narvils. Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne skaidro, ka krīzes nodarbinātības pasākumā līdz 2010.gada decembrim Jelgavā plānots nodarbināt 500 bezdarbnieku.Pilsētā nolemts, ka darbu koordinators būs pašvaldības aģentūra «Pilsētsaimniecība», kas galvenokārt nodrošinās labiekārtošanas darbus. Savus pieprasījumus stipendiātu nodarbināšanai iesniegusi arī Sociālo lietu pārvalde, kurai noderētu aprūpētāju palīgi, Zinātniskā bibliotēka, kurai vajadzīgi palīgstrādnieki un citas.Ozolnieku novadā cilvēki tiks nodarbināti apkārtnes sakopšanā, celtniecībā un kā dažādu darbu palīgstrādnieki. M.Narvils piebilst, ka programmā iesaistījušās visas pagastu pārvaldes, kur notiks stipendiju darbs. Novadā pieprasītākie amati ir sētnieki, palīgstrādnieki, aprūpes darbinieku palīgi, mežstrādnieki, administratori, dežuranti un citi.Jāpiebilst, ka augustā bezdarba līmenis pilsētā atkal audzis - bez darba palikušo rindas papildinājuši 167 cilvēki, tādējādi sasniegta 11,1 procenta atzīme.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

latvietis

Vajag mākslīgi radīt bezdarbu,tad varēs tautu nodarbināt par velti..ja tu nepatīc-izsviež kā nederīgu krāmu,ne tev pienākas pēc tam pabalsts ,ne kaut kas cits, tā nevienam par normālu algu nav darba vietu,bet batrakiem darbu atradīsim,Tad atbildiet,ar ko atšķīras aplokšņu algas,tā pati stipendija vien ir,ja tu saimniekam nepatīc,paņems citu muļķi vieta,
Viss riņķī vieni labdari. Esmu latvietis,bet uz durvīm gribas tā vien uzrakstīt- čUKčA.

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 09:48

idiotisms to ACS

Kaapeec pats par 100Ls meenessii negribi straadaat? Par maz maksaa?

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 09:32

idiotisms to liinux

Riigaa arii taada programmair jau no vasaras saakuma. Aizej pats pastraadaa, tad redzeesim kaa tu vaimanaasi.

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 09:30

pipars

Kādi labiekārtošanas un apzaļumošanas darbi būs veicami ziemā, kas ir tepat- aiz stūra? Vienīgi, ja sniega šķūrēšana...

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 09:30

zzzzzzzzz

zinu, ka LLU subsidētajās darba vietās pieņem radiniekus, kuri strādā tikai uz papīra - arī laba stipendija! :)

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 16:13

puķe

Pieļauju, ka būs cilvēki, kuri priecāsies par šādu iespēju. Bet, Latvijā par 40stundu darbu nedēļā ir noteikta minimālā samaksa 180Ls, tātad uz rokas kādi 130Ls (neesmu rēķinājusi precīzi). Tad, lūk, algu nosaucam par stipendiju un nekādi noteiktie minimumi nav jāievēro. Forši izdomāts!

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 14:05

liinux to idiotisms

Ja nav noslēpums, kur tad tevi tā paverdzināja? Vai tik nav kārtējā vaimānašana?
Cik man zināms visu laiku nodarbināja bezdarbniekus un samaksāja minimālo. Un teikšu godīgi... neviens nepārstrādājās un pirzdams ar varēja staigāt.

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 13:08

idiotisms

valsts atradusi kaa pa minimaalu samaksu paverdzinaat tautu, esmu taadaa darbaa straadaajusi ne uz tualeti aiziet, ne nopirsties vari, nerunaajot par pusdienas paartraukumu, ko var aizmirst un darba apjoms praatam neaptverams, bet, ja man pret to visu ir pretenzijas, tas noraada, ka nenopietni izturos pret darbu.

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 09:49

anne

Nu, ko lai saka...valsts atradusi veidu, kā nodarbināt cilvēkus, pat nesamaksājot valstī noteikto minimālo algu!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 09:41

Vietējās ziņas