Abgunstes muižā būs tautastērpu nēsāšanas tradīcijām veltīts pasākums

Tautastērps un tā nēsāšanas tradīcijas mūsdienās – tēma, kura tik svarīga ir ikvienam no mums, kuram ir šāds tērps pūrā vai kurš tikai apsver iespēju tādu izgatavot. Ko ņemt vērā, kā sākt, kā veidot, kā glabāt... un daudzi citi jautājumi, iespējams, paliks skaidrāki, ja pievienosieties biedrības “Mans tautastērps” projekta “Radošās dienas Abgunstē” aktivitātē 20.jūlijā pulksten 14 Abgunstes muižā Zaļeniekos, aicina pasākuma organizatori.

Tur paredzēta Ievas Pīgoznes lekcija “latviešu apģērbs 18.gadsimta beigās un 19.gadsimtā Apģērba komplektēšana un nēsāšanas mūsdienās”.

Sajusties, sadziedāties un pat sadejoties tā, ka brunči plīvo un vīru cepures šūpojas – tas būs iespējams kopā ar Iecavas folkloras kopu “Tarkšķi” vakarpusē.

Gan liels, gan mazs varēs aplūkot cik daudzveidīgi ir tautastērpi un kā tautiskumu tērpā ienest ikdienā – to ierādīs projekta dalībnieces biedrību “Mans tautastērps” un “Iecavas sieviešu klubs “Liepas”” sievas un bērni. Katrs, kurš dodas uz pasākumu, arī var tērpties savā tautastērpā vai ar kādu mūsdienīgu etnisku elementu saposties.

Pašu ērtumam un brīvākai atmosfērai līdzi var paņemt pledu, uz kura sēdēt koku ēnā. Uz vietas būs arī iegādājams kāds dzēriens slāpju veldzēšanai un kāds gardums.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas