Ābolu svētkos Dobelē pasniegs īpašu ordeni par ieguldījumu augļkopības attīstībā

Šodien no pulksten 10 Dārzkopības institūta Pētera Upīša ceriņu dārzā norisināsies Dobeles Ābolu svētki, kuru laikā par ieguldījumu augļkopības attīstībā tiks pasniegts īpašs ordenis, informēja Dobeles kultūras nama pasākumu producents Rihards Gāle.

Festivāls pulcēs novada un apkārtnes mājražotājus, stādaudzētājus un augļkopjus. Rīkotāji sola, ka ražas svinības būs izglītojoši izklaidējošs kultūras pasākums, kurā ābolu tematika ieņems goda vietu gan sporta un prāta aktivitātēs, gan atrakcijās maziem un lieliem, gan izklaides un muzikālajā buķetē, gan arī dārzkopības ekspertu ekskursijās un konsultācijās.

Akcentējot Latvijas zinātnieku ieguldījumu augļkopības attīstībā, svētku kulminācijā pulksten 12 uz Ceriņu dārza skatuves tiks pasniegts "Ābolu ordenis" par īpašiem nopelniem šīs jomas attīstībā. 

Pasākuma laikā norisināsies arī izzinošas lekcijas, kurās eksperti dalīsies savās zināšanās un pieredzē pārtikas tūrisma, mārketinga, inovatīvas dārzkopības un pārtikas jomā. 

Savukārt Latvijas-Lietuvas Baltkrievijas sadarbības projekta ietvaros būs iespēja nobaudīt katras dalībvalsts tipiskākos sezonālos produktus un ražojumus. Kopumā 60 dažādi zaļās lauksaimniecības pārstāvji rādīs savas valsts augļu, ogu, dārzeņu, biškopības, piena un gaļas produktu daudzveidību.  

Ābolu svētku tirdziņā būs iespēja iegādāties rudens ražas labumus, stādus, dārzniecībai paredzētus līdzekļus, inventāru un daudz ko citu.

Šogad uz ābolu skatuves kāps latviešu ekoloģiskās mūzikas grupa “Ducele” (pop, folk, hipster, swinger rock), kas ar savu enerģiju uzlādēs ceriņu dārza pasākuma apmeklētājus.

Savukārt tie, kas C vitamīnu izvēlēsies uzņemt smejoties, būs aicināti izbaudīt stand-up komiķu “Comedy Latvia” uznācienus. Sportisko aktivitāšu cienītāji varēs piedalīties sporta kluba “Gold barbell” ābolu sacensībās. Par gardēžu labsajūtu rūpēsies īpaši Ābolu svētkiem izveidotā pop-up virtuves, kurās pavāri no restorāna “Zoltners” un kroga “Māsa” gatavos ekskluzīvus ēdienus izmantojot vietējos Dārzkopības institūta ābolus.

Tāpat visiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja aplūkot ābolu izstādi P.Upīša memoriālajā muzejā. Institūta konferenču zālē norisināsies izzinošas erudīcijas spēļu turnīrs “Prāta spēles” Latvijas kauss.

Foto: publicitātes

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas