Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Administratīvajā rajona tiesā visvairāk sūdzas autovadītāji

Pie aizliedzoša luksofora signāla labo pagriezienu veic autovadītājs ar 43 gadu stāžu, kurš nekad nav izraisījis avāriju. Ceļu policija uzliek piecdesmit latu sodu. Autovadītājs savu vainu atzīst, taču soda apmēru uzskata par pārāk lielu - tā ir viena no konfliktsituācijām, ko nākas risināt Administratīvajai rajona tiesai. Tā no februāra vidus darbojas ne tikai Rīgā, bet arī Jelgavas Tiesu namā.

Kopš nama atklāšanas te pabeigtas 98 lietas, informē Jelgavas Tiesu nama kancelejas vadītāja Brigita Benze - Semjonova. Deviņpadsmit gadījumos apstrīdēts ceļu policijas noteiktais sods, visbiežāk - saistībā ar ātruma pārsniegšanu vai zīmju neievērošanu. Divos gadījumos Dobeles rajonā ceļu policistu rīcība atzīta par nepareizu, pārējos septiņpadsmit gadījumos sūdzība noraidīta.Visvairāk iesniegtas prasības pret Valsts policiju (lielākoties tieši ceļu policiju) - 104 lietas. Otrajā vietā - sūdzības par Valsts ieņēmumu dienesta uzliktajiem sodiem (83). Savukārt 71 gadījumā atbildētājs ir kāda no Zemgales novada pašvaldībām.Jaunā Tiesu nama vadītāja, Administratīvas rajona tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Ozola teic, ka iedzīvotāji ir diezgan aktīvi, un katrs no četriem Tiesu nama tiesnešiem saņem vidēji trīs pieteikumus nedēļā. «Vēl mums katram tiesnesim ir palicis apmēram simts neizskatītu lietu kopš tā laika, kad Aministratīvā rajona tiesa atradās tikai galvaspilsētā. Tādēļ esam diezgan noslogoti, un jaunu lietu izskatīšana tiek nozīmētas tikai uz nākamā gada vidu,» piebilst S.Ozola.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas