Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Administratīvi teritoriālās reformas īstenošanai VARAM sola pašvaldībām vairākas atbalsta programmas 3

Lai palīdzētu veiksmīgi īstenot administratīvi teritoriālo reformu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sola pašvaldībām nodrošināt vairākas atbalsta programmas, informē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) pārstāve Agnese Vārpiņa.

Viņa norāda, ka Pūce ir noslēdzis konsultācijas ar pašvaldību deputātiem par sabiedriskai apspriešanai izvirzīto administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli un jau nākamnedēļ uzsāks tikšanās ar iedzīvotājiem.

Konsultācijas tika uzsāktas šī gada 27.maijā Preiļos, un pēdējā tikšanās ar vietējās varas pārstāvjiem norisinājās šodien, 2.augustā Daugavpilī.

Vārpiņa norāda, ka konsultāciju laikā tika apspriesta ne tikai pašvaldību karte un iedalījuma modelis, bet arī citas ar pašvaldību darbību saistītas tēmas, no kurām biežāk tika pieminēti jautājumi par reformas ieviešanas procesu, ceļu stāvokli, novadu pārstāvniecību, un pakalpojumu pieejamību.

Ministrija konsultāciju laikā informēja, ka būs pieejamas vairākas atbalsta programmas. Proti, 2020. un 2021.gada valsts budžetā plānots pieprasīt finansējumu, lai sniegtu atbalstu pašvaldībām apvienošanās projektu izstrādei un citiem papildu izdevumiem, lai 2021.gadā tās veiksmīgi uzsāktu jaunā novada darbību.

Tāpat arī pieprasīts finansējumus, lai atbalstītu jaunu attīstības dokumentu izstrādi apvienotajiem novadiem, kā arī 2020.gadā ministrijā plānots izstrādāt novadu apvienošanas rokasgrāmatu - metodiku, kas palīdzētu novadiem veikt apvienošanas procesu un uzsākt darbu.

Savukārt ceļu stāvokļa uzlabošanai ministrija kopā ar VSIA "Latvijas Valsts ceļi" ir izstrādājusi investīciju programmu trim gadiem prioritāri sakārtojamo autoceļu uzlabošanai.

Teju trīs mēnešu laikā VARAM pārstāvji un ministrijas pieaicinātie eksperti kopā ar Pūci apmeklēja 30 piedāvāto jauno novadu administratīvos centrus, tiekoties ar visiem novadu pārstāvjiem.

Ministrs kopumā ticies ar vairāk nekā 1000 konsultāciju apmeklētājiem. Uz sarunām aicinot deputātus no 114 pašvaldībām, konsultācijās piedalījušies 947 deputāti jeb 63% no kopējā attiecīgajās pašvaldībās esošā deputātu skaita.

No Apes, Tērvetes, Ventspils un Alsungas novadiem uz konsultācijām bija ieradušies visi domes pārstāvji. Savukārt Zilupes un Strenču novadus konsultācijās pārstāvēja tikai pa vienam deputātam.

Konsultācijas apmeklēja arī 365 citi interesenti, lielākoties pašvaldību darbinieki, uzņēmēji un iedzīvotāji, norāda Vārpiņa.

Pēc konsultācijām ar pašvaldībām ministrija un pieaicinātie eksperti apkopos saņemto informāciju un ierosinājumus, lai izstrādātu konceptuālo ziņojumu par administratīvi teritoriālo iedalījumu, kas augusta beigās tiks iesniegts Ministru kabinetā un Saeimā izvērtēšanai.

"Notikušajās 30 tikšanās reizēs esmu saticis vairumu Latvijas pašvaldību deputātu. Esmu apmierināts, ka lielākā daļa ir noskaņoti meklēt labāko risinājumu administratīvi teritoriālajai reformai. Viņu ieteikumus izvērtējam, tos, kurus pamato dati, iespēju robežās ņemsim vērā," pauž Pūce, atgādinot, ka jau augusta vidū saskaņošanas ceļu uzsāks konceptuālais ziņojums un reformas likumprojekts.

"Administratīvi teritoriālā reforma notiks, un, kāda tā būs, tas būs mūsu kopīga darba rezultāts," piebilst ministrs.

Reformas sabiedriskā apspriešana turpināsies un jau nākamnedēļ ministrs sāks tikšanās ar iedzīvotājiem. Pirmā šāda tikšanās notiks 7.augustā Apē. Apspriedes ar iedzīvotājiem ilgs līdz nākamā gada maijam.

Vārpiņa atgādina, ka jau patlaban iedzīvotājiem ir iespējams zvanīt uz īpašu ATR zvanu centru un rakstīt uz reformas e-pastu, lai izteiktu savu viedokli un gūtu atbildes uz jautājumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

XXX

Vai sauks pie atbildības tos, kas radīja to nenormālo reformu , kāda ir līdz šodienai, kas deva iespēju desmitiem nevajadzīgu amatu aizpildītāju uzsēsties sava novada cilvēkiem uz kakla un vēl to novadu cilvēkiem, no kuriem ievāc nodokļus, lai pārskaitītu tiem novadiem, kuri sevi nespēj pavilkt ar pasakainajām algām par nekā nedarīšanu?
Baigi jocīgi - lai sauktu pie atbildības tos, kas uzsēdušies uz kakla, tā vietā sola atbalsta programmas!

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.03 09:39

Bērziņ onkulis

Ir jābeidz radinieku un draugu klans novados

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.03 11:45

Minnes tante

Jābeidz tie stulbie novadi un tad nebūs klanu. Bija ciemi, tad pagasti. Rajoni kā bija, tā arī bija. Tad uzradās prātnieki, kuri saštukoja, ka var bāzt augšā novadus, jo safīrēja lietas, lai savējiem būtu amati, agrākos laikos nedzirdēti, lai algas būtu tik, cik vien naudas būs novadā, no kā tās maksāt. Radās ieinteresētie, kas bija gatavi taisīt jaunā nosaukuma ceļa norādes zīmes, zīmogus, spiedogus, veidlapas un visu pārējo, kas saistīts ar pārreģistrēšanu, labi nopelnot ne no šā, ne no tā, bez kā faktiski varēja iztikt. Kurš par to visu samaksāja un turpina maksāt? Es domāju, ka no Venēras, Jupītera vai Marsa šī nauda nenāk. Laikam te vien uz mūsu Zemes-zemītes apgriežas.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.03 17:22

Vietējās ziņas