Āfrikas cūku mēri konstatē Jaunsvirlaukas, Priekules un Ezeres pagastos

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pagājušajā nedēļā konstatējuši 13 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, tostarp pirmo reizi vīruss konstatēts pa vienai mežacūkai Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā, Priekules novada Priekules pagastā un Saldus novada Ezeres pagastā, liecina PVD publiskotā informācija.

 

Saslimšana ar ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēta arī pa vienai mežacūkai Alojas novada Braslavas pagastā, Cesvaines novada Cesvaines pagastā, Daugavpils novada Skrudalienas pagastā, Ludzas novada Isnaudas pagastā, Neretas novada Zalves pagastā, kā arī Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, Rēzeknes novada Ozolaines pagastā, Tukuma novada Irlavas, Džūkstes pagastos un arī Lestenes pagastā.

 

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēta 892 ar to slimām mežacūkām 86 novadu 268 pagastos un vienā pilsētā.

 

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. 


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas