Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina apgūt ģitārspēli 2

Nereti gadās sastapt cilvēkus, kas skolas un studiju gados ir vēlējušies muzicēt, bet nav raduši tādu iespēju un vēlāk sapņus par muzicēšanu aizstājušas citas ieceres. Tomēr skaņu pasaule turpina ieņemt svarīgu vietu, jo lielākā daļa no mums labprāt klausās mūziku.

Pašreiz Jelgavā «Baltijas Jauno mūziķu skola» piedāvā pieaugušajiem iemācīties spēlēt ģitāru - gan akustisko, gan elektrisko.Kā stāsta skolas pārstāve Ieva Reinberga, līdz šim šāda iespēja mūsu pilsētā nav bijusi. «Vēl pāris gadus atpakaļ mūzikas instrumentu apguve Jelgavā bija pieejama tikai bērniem un jauniešiem. Nolēmām, ka iespēja mācīties jādod arī pieaugušajiem,» atklāj I.Reinberga.Interesentiem tiek piedāvāti trīs mēnešu kursi, kuru laikā varēs iegūt pamatzināšanas mūzikas teorijā, lai labāk izprastu mūzikas veidošanās principus, un vēlāk iemācīties nospēlēt pavadījumu kādai mīļākajai dziesmai. Protams, tie, kam ģitārspēle iepatiksies, to varēs turpināt arī pēc kursiem.Nodarbības vadīs divi pasniedzēji - Guntars Endzelis, kas ir pieredzējis rokmūziķis, spēlējis dažādās grupās, tostarp «Rūsa», savukārt Vadims Šarins, kas spēlē grupā «Invasion» un citās, nodarbības varēs pasniegt arī krievu valodā. Abi mūziķi jau vairāk nekā divus gadus strādā arī «Bērnu un jauniešu mūzikas klubā».I. Reinberga stāsta, ka uz pirmajām nodarbībām sava ģitāra nav obligāts nosacījums, to varēs aizlienēt no skolas, bet pēcāk gan tā būs nepieciešama, jo, lai iemācītos, nepieciešams arī trenēties mājās. Iecerēts, ka kursi notiks piecu līdz astoņu cilvēku lielās grupās.«Lielākoties ģitārspēles mūzika sastāv no vieniem un tiem pašiem akordiem, un, iemācoties četrus vai piecus akordus, varēs spēlēt pavadījumu bezgala daudzām populārām dziesmām gan no latviešu, gan ārzemju repertuāra,» piebilst Ieva.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas