Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina iesaistīties Svētes upes sakopšanas talkā Jēkabnieku ciemā 4

Lai uzlabotu Svētes upes ainavu, sakoptu upes krastus un veicinātu upes pašattīrīšanās spējas, 22.augustā pulksten  10  notiks Svētes upes sakopšanas talka ar norises vietu -  Svētes pagasta Jēkabnieku ciemā, Svētes upes tilta apkārtnē. Darbos iekļauta krūmāju izciršana un upes krastu izpļaušana, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Ikviens interesents aicināts iesaistīties un atsaukties dalībai talkā, tai skaitā Svētes upes krastos esošo zemju īpašnieki, līdzi ņemot piemērotu apģērbu, darba cimdus, gumijas zābakus, pļaušanas ierīces, grābekļus, zāģus un cirvjus.

Lai ieplānotu talkas darbus un apjomus, pašvaldība lūdz  pieteikties elektroniski līdz 20.augustam, nosūtot vārdu, uzvārdu un kontakttālruni uz e-pastu: kristine.beitane@jelgavasnovads.lv

Pasākums noritēs Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam projekta “Zaļās infrastruktūras pilnveidošana zemieņu upju ainavā” ietvaros.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

iedzīvotājs

Tāpēc, ka projekta kopējās izmaksas ir EUR: 583 300.34 (t.sk. ERAF finansējums 495 805.26 EUR), Jelgavas novada pašvaldības projekta daļa: EUR 70 395.69, no tās ERAF finansējums 85% - EUR 59 836.33; Jelgavas novada pašvaldības finansējums 10% - 10 559.36
Iedzīvotāji krūmus izcirtīs, krastus izpļaus...

pirms gada, 2019.08.14 14:50

Lielais P

Tā nauda gan jau , ka sen ir sadalīta, "projekts " ir īstenots , un viss ir kārtībā. tagad tikai prasa taustāmus pierādījumus. pakaļa deg, cer uz muļķiem, kas skries tikai tāpēc, lai sakoptu dabu, neiesprings, ka tur kāds ir diezgan konkrēti uzvārījies.

pirms gada, 2019.08.15 08:06

Kādreiz

tā upe bija dzidra un tīra, varēja vietām skaidri redzēt upes gultni un zivis kā arī bija patīkami nopeldēties. Tajos laikos nevajadzēja uzlabot Svētes upes ainavu, sakopt upes krastus un veicināt upes pašattīrīšanās spējas. Upe darīja to pati, ļaudis paši iekārtoja bez veicināšanas vienu otru peldvietu.
Tad dažiem Latvijā nu drausmīgi gribējās nopelnīt un tās sajūtas bija tik stipras un neizturamas kā staigājot ar trīs gadi neārstētu triperi .. nu nebija miera un vajadzēja patirgot iespējas būvēt hidroelektrostacijas. Vides un dabas sargi tolaik protams nesaskatīja tajā neko sliktu būdami profesionāļi un citādi gudri un patīkami visiem cilvēki.
Rezultāts – ūdens tek krietni lēnāk , zivis Svētes augštecē ir dažas , ūdens grīdas lupatas krāsā, upes gultni var saskatīt tikai atmiņās , peldēties – nu katra individuāla lieta bet es nu neietu. Plus nākamie gudreļi saņem atalgojumu par to kā to visu varētu sakārtot un pārējie vēl piemaksā par OIK.

pirms gada, 2019.08.15 00:08

Vietējās ziņas