Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina Jelgavas domi atcelt jaunā tirgus būvatļauju 85

Sakarā ar daudzu jelgavnieku neapmierinātību, ka ideja par jauno pilsētas tirgu dzelzceļa stacijas rajonā SIA “Jelgavas tirgus” izpildījumā pagaidām īstenojusies neizteiksmīgā, mūsdienu prasībām neatbilstošā būvprojektā, biedrība “Jelgavas attīstībai” (JA) iesniegusi Jelgavas domē būvatļaujas apstrīdēšanas iesniegumu. Līdz ar to ir apstrīdēta un vēl nestājas spēkā Jelgavas pašvaldības būvvaldes 9. janvārī izsniegtā būvatļauja tirgus un autostāvvietas būvniecībai Zemgales prospektā 19a un Sporta ielā 2b. Pēc pastāvošās kārtības sakarā ar apstrīdēšanas iesnieguma saņemšanu būvatļauja tiks iesniegta izvērtēšanai pilsētas domē, un domstarpību gadījumā strīds vēl varētu turpināties tiesā. 

Ne tikai apstrīd, bet arī uzdod jautājumus


Būvatļaujas apstrīdēšanas iesniegumam JA pievienojusi vēstuli, kurā apkopoti jautājumi, kas palika neskaidri pēc tirgus būvieceres sabiedriskās apspriešanas pilsētas domē 10. decembrī. Turklāt JA vēstulē atzīmēts, ka pēc būvatļaujas izsniegšanas un publicēšanas 16. janvārī iepriekšējās neskaidrības ne tikai mazinājās, bet pat vairojās.   

“Nav īsti saprotami Jelgavas domes plāni un stratēģija nedz attiecībā uz tirgus jaunbūvi, nedz uz uzņēmumu SIA “Jelgavas tirgus”, nedz uz šajā vietā plānoto autoostas izveidi, lai izveidotu multimodālo satiksmes termināli,” teikts vēstulē. Tālāk seko vairāki jautājumi.

Pirmie no tiem atgriež divarpus gadu vecā pagātnē, kad SIA “Jelgavas tirgus”, ko vēl vadīja direktors Valdis Labanovskis, tika piesaistīts investors un attiecīgi vairākuma daļu īpašnieks SIA “ERA2K TT” ar 1500 eiro pamatkapitālu un vienīgo darbinieku un īpašnieku Vladimiru Šalajevu. Toreiz “ERA2K TT” ieguva 51 procentu “Jelgavas tirgus” kapitāla daļu, pašvaldībai palika 49 procenti.

JA vēlas noskaidrot, kāda ir Jelgavas domes kā SIA “Jelgavas tirgus” kapitāla daļu īpašnieka stratēģija un plāni uzņēmumā “Jelgavas tirgus”. Jāpiebilst, ka pirms divarpus gadiem vairākiem domes deputātiem bija bažas, vai “Jelgavas tirgus” vairākuma kapitāldaļu īpašnieks ņems vērā pašvaldības plānus un nostādnes kvalitatīva pakalpojuma nodrošināšanā jelgavniekiem. 

Visu rakstu lasiet 14. februāra “Zemgales Ziņās”

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 85

lieliski

Gaļas paviljons netālu no kapiņiem, lieliski.....

pirms gada, 2019.02.15 11:57

Eh

Esmu noteikti vairāk par šo vietu nekā pašreizējo, bet tas piedāvātais projekts ir vairāk nekā skumjš. Publiskās apspriedes taisa, bet vai kaut kas tiek ņemts vērā? Priekš kam tur vajag tuneli līdzenā vietā būvēt? Kāpēc ēka izskatās ne par drusku labāka par noliktavu vai pelmeņu cehu? Kāpēc Jelgavas pašvaldībai trūkst ambīcijas ,kas obligāti nemaz nenozīmē dārgākas būves? Rīgā paviljoni vēl tagad ir nozīmīgs apskates objekts un vērtīga arhitektūra. A šitādu štruntu par kaut cik ok arhitektūru varbūt pirms gadiem 20 varēja nosaukt. Tā uz to tirgu gribēs iet vēl mazāk cilvēki. Neglīta, noslēgta kaste bez logiem, durvīm, kas NEaicina jelgavnieku un tūristu...

pirms gada, 2019.02.15 12:15

Ah

Tieši PAR TO arī "JA" Biedrība iestājas - vēlamies KVALITATĪVU, ērtu un mūsdienīgu risinājumu, nevis Pret tirgu kā tādu...

pirms gada, 2019.02.15 13:42

Petit

Nu tad dabujiet savu investoru ar savam pretenzijam.

pirms gada, 2019.02.15 13:51

Eh

Investoru kam? Lai to neloģisko tuneli "gājēju ērtībai" uz līdzenas vietas neuzeltu vajag naudu? Ja rib to kastīti ok, bet nu tad vismaz lai netaisa to Latvijas iecienīti bēšo variantu. Tās līnijas uz fasādes, kam vajadzētu padarīt to "interesantāku", ir galīgi garām. Nu kaut vai uzkrāsotu Monu Lizu pa visu fasādi. Durvis arī varēja nevis paslēpt stūros zem pārkarēm, bet kaut kur redzamākā vietā. Tas uzreiz aicinātu vairāk. Un logus arī tomēr... Kaut vismaz paredzētajai kafejnīcai varēja stiklotu sienas daļu. Negribās pat domāt kā tur iekšā izskatītos. Saprotams, ka neko dārgu jau nedarīs, bet arī par lētu naudu, ja pieliek centību un jaunus talantīgus arhitektus, var panākt interesantus foršus risinājumus. Es nesaprotu kādam ir jābūt arhitektam, lai liktu savu parakstu zem šitādām bildītēm. Tad jau tiešām labāk divus industriālos angārus, bet nokrāsot radoši.

pirms gada, 2019.02.15 14:54

to Greex

Tev piekrītu,tavām domām.Jaunā tirgus atbalstītāji lielākoties ir lielveikalu fani,kuriem tirgus kā iepirkšanās vieta nav aktuāla un faktiski vienalga.Jaunais tirgus ir mūsdienu shēmiņa,kur pilsētniekiem,stādu u.t.t neko reāli nedos.Arī veco tirgu pieaicinot arhitektus varēja izveidot par pilsētas skatu vietu kā Rīgā.

pirms gada, 2019.02.15 14:34

Ww

Salasijušies mums te arhitekti un pilsetvides veidotaji.Ir cilveku kategorija,kas ir speči visas jomas.

pirms gada, 2019.02.15 15:16

Eh

Un ir tādi, kam galvenais ir aliņš un kotlete. Par tiem gan es diži liels speciālists neesmu. Bet, lai pateiktu, ka pie tās ēkas tunelis nav vajadzīgs, nav jābūt dižam arhitektam vai "spečam visās jomās".

pirms gada, 2019.02.15 15:26

Bims

Tautai jau viss jaunais ir gruti pienemams. Ka nesanak kà ar to tirgu Meiju ceĺà. Nebija pieprasijuma. Un likvideja.Ieradumam liels spèks.

pirms gada, 2019.02.15 17:50

Jāņonkols no laukiem.

Jau 1945. gada vasarā kā pirmo no Jelgavas drupām attīrīja veco tirgus laukumu. Mamma bija sacepuse baltmaizītes un no ratiem tirgoja. Visi bija ļoti pārsteikti par tādu greznību. Šodien Jelgavas tirgus ir visnožēlojamākais objekts Jelgavā. Tas vislabāk raksturo pilsētas mēra trīszvaigžņu kavaliera, ZZS dižbiedra Rāviņa attieksmi pret apkārtējiem lauku iedzīvotājiem pārtikas ražotājiem. Kādreiz tirgu sauca par pilsētas vēderu. Tagad, iepērkoties importa preču lielveikalos, mēs atbalstām citu valstu ekonomiku. Nekad nēesmu balsojis par ZZS un neiesaku to nedarīt arī citiem.

pirms gada, 2019.02.17 13:07

Jāņonkulim

Katram jūsu vārdam var piekrist.ZZS ir lielāki pretinieki lauku iedzīvotājiem.Viņiem neinteresē laucinieku vajadzības un viedokļi.

pirms gada, 2019.02.17 15:01

Lauku onkuļiem

Kad jus pedejo reizi laukos esiet bijuši.?Dzivoju laukos,bet nezinu nevienu,kuram govs butu un ar to pienu uz tirgu brsuktu.Ir lielsimniecibas jusu zinašanaiUn tas uz tirgu neskrien.Un ja kads ko grib tirgot ko izaudzejis jaunaja tirgū tak ar to vares darit.Ne jau laucinieki te tos komentarus raksta,bet gan pilsetnieki,kuri nezin no kuras puses govij pieiet.

pirms gada, 2019.02.17 18:54

lauku onkulim

Vispirms iemācies rakstīt,un tad māci citus,klauns.

pirms gada, 2019.02.17 23:11

Lai domā

lūk vēl piemērs http://www.halesturgaviete.lt/en

pirms gada, 2019.02.18 11:32

Vietējās ziņas