Aicina jelgavniekus apzināt un pieteikt savus pagalmus sakārtošanai 6

SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»» turpina Jelgavas pilsētas pagalmu sakārtošanas iniciatīvu kopīgas talkas veidā, īpašu uzmanību pievēršot vajadzībai pēc bērnu rotaļu laukuma un aicina ikviena pilsētas pagalma iedzīvotāju komandu līdz 2017.gada 31.martam pieteikt savu ideju pagalma pārvērtībām, rakstot pieteikumu uz e-pastu igate@igate.lv, informē uzņēmuma pārstāvis Jānis Stundiņš.

Šādas Jelgavas pagalmu sakopšanas aktivitātes ir «Igates» sociālās atbildības jeb labdarības projekti, kuros netiek izmantota pagalma iedzīvotāju vai nodokļu maksātāju nauda, un tie nav saistīti ar pašvaldību. Taču ir vēlama pašu iedzīvotāju līdzdarbošanās talcinieku veidā, kā arī šādā labdarības veidā «Igate» nesponsorē asfaltēšanu vai neveic visa pagalma rekonstrukciju, bet tikai īsteno sakopšanas aktivitātes, dodot priekšroku bērnu rotaļlaukumu ierīkošanai.

Iedzīvotājiem, piesakot savu pagalmu, jārēķinās ar savu līdzdalību vienkāršu sakopšanas darbu veikšanā, tāpat vēlams sākotnēji kaut aptuveni noskaidrot mājas vairākuma viedokli par šādu aktivitāti, jo tās īstenošanai var būt nepieciešama iedzīvotāju aptaujāšana.

«Apskatot iepriekš sakārtotos pagalmus, esam novērojuši, ka lielā cieņā ir sakopti rotaļu laukumi. Bērni tos izmanto, un vecākiem ir iespēja ērti būt līdzās, un tas viss ir pie pašu mājām,» skaidro SIA «Igates» valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns.

Viņš jau iepriekš paudis gandarījumu, ka uzņēmumam ir iespēja turpināt šo atbalstu un sadarbību ar jelgavniekiem pagalmu sakopšanā, kur iedzīvotājiem nav jātērē nauda, bet tikai jāpiedalās.

Pērn rudenī «Igate» pagalmā Jāņa ielā 2 sadarbībā ar iedzīvotājiem ierīkoja rotaļu laukumu, bet šīs pagalma zonas labiekārtošanu pabeigs šā gada pavasarī. Jaunizveidoto rotaļu laukumu Jāņa ielā 2 «Igate» dāvinās šā nama iedzīvotājiem, jo šoreiz projekts būs īstenots uz nama iedzīvotāju kopīpašuma teritorijas, nevis pašvaldības zemes.

«Igate» sociālās atbildības projektu «Jelgavas pagalms» aizsāka 2013.gadā ar mērķi sakārtot Jelgavas pilsētas pagalmus iedzīvotāju labsajūtas un pilsētas infrastruktūras uzlabošanas labad. Šī iniciatīva nav saistīta ar pašvaldību, un tajā netiek izmantota nodokļu maksātāju vai namu iedzīvotāju nauda.

2015.gadā SIA «Ceļa būvniecības sabiedrība «Igate»» kopā ar Loka maģistrāles 7., 11., 13. un 15.nama iedzīvotājiem pilnībā labiekārtoja rotaļu laukumu, bet kopā ar Kronvalda ielas 5, Dobeles šosejas Nr.96, Nr.98, kā arī Nameju ielas 2., 2.a un 4.nama iedzīvotājiem veica dzīvojamo māju pagalmu sakopšanas darbus, pabeidzot iepriekšējās aktivitātes.

Kronvalda ielas 5 pagalmā tika atjaunota smilšu kaste ar smiltīm un pārsegu, bet pēc rotaļu elementu nokrāsošanas tiks uzstādīti karuseļa un šūpoļu sēdeklīši, atjaunoti pagalma soliņi.

Dobeles šosejas Nr. 96. un Nr.98. namu pagalmos tika uzstādīts jauns basketbola grozs, divas šūpoles, atjaunota smilšu kaste ar smiltīm un pārsegu, uzstādītas jaunas atkritumu urnas un demontēti vecie armatūras bloki, kā arī krāsoti esošie rotaļu elementi.

2013.gadā «Igate» kopā ar Nameja ielas 2., 2.a un 4.nama iedzīvotājiem labiekārtoja iekšpagalmu, atjaunojot šūpoles, smilšu kasti, soliņus, sakārtojot zaļo zonu un staigājamo taku segumus. Savukārt pagājušogad šai pagalmā tika atjaunota smilšu kastes smilts ar pārsegu.

Līdz šim kopējās izmaksas, kuras Igate novirzījusi šim projektam, ir vairāk nekā 8000 eiro, bet Jāņa ielā 2 plānotās pagalma sakārtošanas izmaksas tiek lēstas vairāk nekā 4000 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

aina

Kā ar tiem pagalmiem, kuru mājas atrodas uz dalītā īpašuma??? Kāpēc tās mājas tiek apdalītas, mēs arī maksājam nodokļus un par zemi NOMAS MAKSU vēl PVN.

pirms 4 gadiem, 2017.02.14 11:01

bija

No iepriekšējiem, cik zinu, pagalms Loka maģistrālē, kur "Igate" palīdzēja, bija pašvaldības īpašumā, iedzīvotāju īpašumā ir pagalma daļa Jāņa ielā. Laikam, ja ir dalītais īpašums, tad, piesakoties, jānoskaidro, vai otrs īpašnieks, pašvaldība vai privātais, būs ar mieru... Bet bez viņa saskaņošanas likums lidz darboties gan pašiem, gan kopā ar "Igati"...

pirms 4 gadiem, 2017.02.14 11:28

aa

Bet Uzvaras parkā nevar ierīkot bērnu laukumu? citādi stāv tāds tukšs un bērni daudz tur skraida. Vienīgā izklaide ir skriešana pa trepēm vai arī spēlēšanās "smilškastē "

pirms 4 gadiem, 2017.02.14 16:43

Imis

Sudrabu Edžus pagalms, pretī poliklīnikai, ir drausmīgs....

pirms 4 gadiem, 2017.02.15 07:34

dv

Sudrabu Edzus iela 4 un pagalmi ap so maju ir vienkarsi graujosi,veci salausti slidkalnini,veci puslauzti stieni,celini pie visam majam briesmigi.Berni pie sadiem te grauztiem var savainoties.Pasa centra tur tik briesmigi pagalmi,izskatas ka no Padomju laikiem nav pilnigi nekas darits.Vakaros tumsa.Sinii seta ienakot nemaz neliecina par pilsetas sakartosanu.Citada pasaule un centra dala!!!

pirms 4 gadiem, 2017.02.15 14:45

P19

Pretī Pērnavas 19 sētas pusē ir kaut kāda bērnu spēļu laukuma karikatūra. Vēl no mājas nodošanas ekspluatācijā 80-to gadu beigās.

pirms 4 gadiem, 2017.02.15 15:21

Vietējās ziņas