Aicina uz Īles nacionālo partizānu atceres brīdi 1

Teatralizēta kaujas rekonstrukcija un piemiņas brīdis notiks sestdien, 17. martā, pulksten 13 pie Īles nacionālo partizānu bunkura, informē Dobeles novada Tūrisma informācijas centrā.

1948. gadā apvienotās latviešu – lietuviešu grupas partizāni Īles mežos izbūvēja Baltijas valstīs lielāko bunkuru, lai turpinātu cīnīties pret padomju varu. Pirms 69 gadiem – 1949. gada 17. martā – 24 partizāni, kas tobrīd atradās bunkurā, izcīnīja savu pēdējo kauju pret 760 vīru lielo Valsts drošības ministrijas jeb čekas karaspēku. Bojā gāja 15 partizāni, deviņi tika sagūstīti un kopā ar atbalstītājiem izsūtīti uz Sibīriju.

Tradicionāli katru gadu 17. martā – pēdējās kaujas atceres dienā – pie atjaunotā bunkura tiek rīkots piemiņas pasākums. Te pulcējas Nacionālo Bruņoto spēku, Zemessardzes, biedrības “Latviešu karavīrs”, Latvijas un Lietuvas nacionālo partizānu apvienību un citu sabiedrisko organizāciju pārstāvji, skolu jaunatne un daudzi cilvēki no visas Latvijas, lai atcerētos nacionālo partizānu cīņas. Būs arī ugunskurs un lauka virtuve.


FOTO: Dobeles novada TIC

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Hi-hi

Interesanti, ja šodien kāds apmestos šajā bunkurā un uzsāktu cīniņu pret šodienas varturiem, kā viņus dēvētu - par patriotiem, partizāniem, seperātistiem vai teroristiem?

pirms 3 gadiem, 2018.03.11 22:55

Vietējās ziņas