Aicina uzmanīties uz ledus 1

Jelgavas novada pašvaldības Darba drošības, ugunsdrošības un civilās aizsardzības nodaļas vadītāja Inita Babrāne aicina būt vērīgiem uz ledus.

“Ir sagaidīts laiks, kad vairs nelīst, pazeminās gaisa temperatūra un ūdenstilpnes lēnām pārvelkas ar ledu. Katru gadu šajā laikā aktuāls kļūst jautājums par taisnāko ceļu uz mājām pāri dīķim vai upei, par slidot un makšķerēt mīlētājiem un centieniem viņus glābt, ja ledus ir ielūzis. Pēdējās ziemās sals ir nepastāvīgs, līdz ar to uz atklātajiem ūdeņiem – ezeriem, upēm un dīķiem – esošā ledus sega var būt mainīga un vietām pat negaidīti nedroša. Ledus stiprību ietekmē ne vien gaisa temperatūra, bet arī zem ledus neredzamās ūdens straumes un avoti,” atgādina I.Babrāne.

Viņa aicina būt vērīgiem, ja uz ledus pamanīti bērni, seniori vai iereibuši cilvēki. “Esiet vērīgi pret savu drošību un veselību! Ja izlemjat iet pāri pa ledus segu, var gadīties, ka tuvumā nav neviena, kas pamanīs, ja ielūzīsiet ledū,” speciāliste atgādina un arī mudina stāstīt bērniem par drošību uz ledus un iespējamām sekām. “Katrs ielūšanas gadījums ledū ir saistīts ne vien ar risku veselībai vai pat dzīvībai, bet arī ar ievērojamu resursu patēriņu, ja jāiesaista glābēji ar speciālo aprīkojumu un tehniku. Tas nozīmē, ka bez fiziskiem un emocionāliem pārdzīvojumiem būs arī finansiāli sarežģījumi,” viņa piemetina.


Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 1

leduene

Uz ietvēm arī ir ledus! Aiciniet sētniekus strādāt godprātīgi! Līdz šim viņi ir labi atpūtušies!

pirms 3 gadiem, 2018.01.16 10:46

Vietējās ziņas