Aicina ziņot policijai par pakalpojuma zagļiem 10

“Cilvēki, kuri nedzīvo konkrētā daudzdzīvokļu mājā, bet izmet tai piederošā konteineru laukumā atkritumus, ir pakalpojuma zagļi. Ziņo par tādiem pašvaldības policijai vai mēģini novērst pārkāpumu pats (piedomājot par savu drošību, protams),“ aicina Jelgavas atkritumu apsaimniekotājs  - pilnsabiedrība “JKP”.

Diezgan bieži novērojamas situācijas, kad pie daudzdzīvokļu mājas piebremzē automašīna un vadītājs, kurš šajā mājā nedzīvo, izkrāmē sadzīves atkritumus vai būvgružus vietā, kas paredzēta lielgabarīta atkritumiem, un aizbrauc. Tādējādi viņš palielina atkritumu apjomu, par kuru izvešanu nāksies maksāt mājā dzīvojošajiem.

“Šonedēļ pēc apsaimniekotāja pasūtījuma veicām papildu izvešanu no atkritumu laukumiem Asteru ielas apkaimē. Kopā ar lielgabarīta atkritumiem (mēbeles, matrači, liela izmēra tehnika), tur bija samesti sadzīves atkritumi, piemēram, maisi ar āboliem un nopļautu zāli, apģērbi, apavi, stikls – atkritumi, ko kādam bija par grūtu izmest līdzās esošajā tvertnē. Vienā laukumā bija pilns ar demontētām flīzēm, citā – šīfera kaudze. Mūsu mašīnas visu izveda, un uzņēmums sastādīs iedzīvotājiem rēķinu par būvgružu un lielgabarīta atkritumu izvešanu,” informē “JKP”.

Sanāk – ja kāds remontē savu dzīvokli un izmet būvgružus kopējā laukumā, par to izvešanu nāksies maksāt visiem mājā dzīvojošajiem. Tāpēc uzņēmums aicina iedzīvotājus ievērot, ja kāds no kaimiņiem veic remontu, pārliecināties, vai pienācīgi tiek atrisināts jautājums par būvgružu izvešanu, kā arī pašiem, taisot remontu, parūpēties par specifiskajiem atkritumiem. Piemēram, ir iespējams pasūtīt Big maisus un to izvešanu, vai arī pašu spēkiem nogādāt būvgružus šķirošanas stacijā "Brakšķi".

Pret tām juridiskām un fiziskām personām, kuras nevēlas noslēgt atkritumu apsaimniekošanas līgumu vai izmet savus atkritumus svešos konteineros, iespējams vērsties policijā, iepriekš fiksējot pārkāpumu fotoattēlā.

Bildes var iesūtīt Jelgavas Pašvaldības policijas "WhatsApp" lietotnē, uz tālruņa numuru 28353543 vai uz e-pasta adresi: policija@policija.jelgava.lv. Ja atkritumus nepiederošas personas pieved ar auto, svarīgi ir fiksēt automašīnas numura zīmi.

Vienlaikus pilnsabiedrībai "JKP" zināmi vairāki gadījumi, kad paši iedzīvotāji pieķēruši pakalpojuma zagļus un nav ļāvuši tiem izmest savus atkritumus viņu laukumā. Ar šo, protams, jābūt uzmanīgiem, jo pieķerta zagļa reakcija mēdz būt dažāda, tā var būt arī agresīva.

Pilnsabiedrības "JKP" ieskatā pakalpojuma zagšanu iespējams novērst, ierīkojot slēgta veida atkritumu laukumu. Par to jālemj dzīvokļu īpašnieku kopībai/pilnvarotai personai.

Foto: "JKP"

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Eva

Un ko darīt ar šķirotajiem atkritumiem (stikls, papīrs)? Nesu uz blakus kvartālu, jo manējā neatceros, ka tos būtu iespējas izmest, šķiroto konteineri vienmēr ir pārpildīti, ar kaudzi.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.29 17:39

Bezmaksas šļirošanas laukumi

Jelgavā šobrīd darbojas trīs dalīto atkritumu savākšanas laukumi – Salnas ielā 20, Paula Lejiņa ielā 6 un Ganību ielā 84.
Pirmdiena Brīvs
Otrdiena 10.00 – 19.00
Trešdiena 10.00 – 19.00
Ceturtdiena 10.00 – 19.00
Piektdiena 10.00 – 19.00
Sestdiena 10.00 – 19.00
Svētdiena 10.00 – 19.00

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.29 19:22

Bezmaksas šļirošanas laukumiem

Tā nav atbilde! Tātad plastmasas un papīra konteiners ir pilns un iedīvtājam ar saviem sašķirotajiem atkritumiem jābrauc uz Salnas ielu?
Man šķiet, ja gribam ieviest kārtību, tad atkritumu savākšanai/izmešanai jābūt vienkāršai. Esmu par dalīšanu , šķirošanu, bet arī tiem, kas šo pakalpojumu sniedz jādara tas kvalitatīvi!

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.29 22:43

Daudzus gadus tiek runāts par pārpildītajiem dalīto atkritumu konteineriem.Tagad vēlas būvēt namiņus,lai nekārtību tik daudz neredzētu.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.29 18:04

Konteineru laukumus jāslēdz

https://www.ss.com/msg/lv/construction/civil-work/civil-work/development-of-territories/ipgdx.html
re kur saite tiek piedācāti nedārgi slēgti konteineru laukumi. Tas atrisinātu gan putnu problēmu gan svešo atkritumu pivešanu. Nav jāmaksā par svešiem atkritumiem

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.29 19:43

Policijai jāstrādā pastiprināti

Ja pašvaldības policija uzliktu pa 500 Euro sodus kaut 10 nelikumīgiem darboņiem, kas piebrauc ar džipiem un izgāž svešā pagalmā nelikumīgi- šādas lietas nenotiktu un slēgtam laukumam nauda atrastos.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.29 19:46

doma

Pa vienam policistam pie katras miskastes!

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.29 19:59

Iedzīvotāja

Tieši pie Asteru ielas 10 atkritumu konteineriem ļoti bieži redzēts, ka piebrauc, izkrauj dīvānus, riepas, būvgružus un visu ko citu, - un aizbrauc. Bieži piebrauc lepnās mašīnās. Ir jābūvē slēdzama novietne un jāierīko videokamera.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.29 21:51

divains pirdējs

uzlieciet zīmi, ka mežā vēl vietas daudz.

pirms mēneša, 2021.08.03 15:59

Apnicis

Tā vietā, lai visu laiku draudētu, vajadzētu sakarīgi izskaidrot par atkritumu dalīšanu, par Big maisiem, kur tos pasūtīt, kas par to un cik maksās, ko darīt ja tiek dzīvoklī veikts remonts, izskaidrot dažādās sadzīviskās situācijas utt. un darīt to ne reizi vien! Informācijai jābūt arī viegli pieejamai!
Ko iesākt, ja iedzīvotāji nevar nobalsot sava inertuma dēļ un mājas vecākajam ir vienalga? Atkal cietīs kārtīgie šķirotāji, maksātāji? Kāpēc vispār nepieciešams balsot, ja citas alternatīvas nemaz nav?

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.29 22:35

Vietējās ziņas