Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizdomas par konkurences ierobežošanu 8

Pašvaldības aģentūras «Zemgales INFO» iepirkuma nolikumā iekļautās prasības par izdevīgāko piedāvājumu izdevuma «Jelgavas Vēstnesis» (JV) iespiešanai gatavotas vienam uzņēmumam – šādas aizdomas par konkurences ierobežošanu pauž «Zemgales Ziņu» aptaujātie poligrāfijas nozares uzņēmumi.

Prasīto JV nodrukāšanas tempu un papīra kvalitāti, kas turklāt ievērojami sadārdzina izmaksas, pašlaik spēj nodrošināt vien SIA «Rene pluss», kas šo izdevumu iespiež jau trešo gadu kopš tā iznākšanas, šodien raksta «Zemgales Ziņas».Ikgadējos «Zemgales INFO» konkursos par izdevīgāko iespiešanu līdz šim uzvarējusi Rīgā strādājošā, bet jelgavniekiem piederošā SIA «Rene pluss», kas līdz gada beigām no Jelgavas pašvaldības budžeta par šo darbu būs saņēmusi vairāk nekā 170 tūkstošus latu. JV drukāšanai izvēlētā glancētā krītpapīra, ko tradicionāli gan izmanto žurnāliem, apdruka izmaksā vismaz par 33 procentiem dārgāk nekā avīžu iespiešana, apliecina gan «Poligrāfijas grupa «Mūkusala»» (PGM), gan citu tipogrāfiju pārstāvji. Tādējādi rēķināms, ka no pašvaldības budžeta par dārgo krītpapīru un tā iespiešanu kopš JV iznākšanas dienas pārmaksāts vairāk nekā 56 000 latu. «Rene pluss» valdes loceklis Mārtiņš Ramiņš un aģentūras «Zemgales INFO» direktors Jānis Kovaļevskis par lētāka papīra izvēli un iespēju pašvaldībai ietaupīt uz drukas rēķina runā vienā valodā. Pēc viņu teiktā, ja izvēlētos zemākas kvalitātes avīžpapīru, ekonomija uz vienu JV numuru būtu vien desmit latu.Ja salīdzina, ka viena JV 28 tūkstošu eksemplāru tirāžas druka izmaksā 1535 latus, ietaupījums esot salīdzinoši neliels. M.Ramiņš gan neslēpj, ka pirms kāda laika pašvaldībai pat piedāvājis lētāku papīru, taču mūsu vietējai varai bijuši «augsti kvalitātes uzstādījumi». «Ja Jelgavas pašvaldība gribētu taupīt līdzekļus, nolikumā papīru ļautu izvēlēties tipogrāfijai, turklāt nebūtu noteikts tik īss nodrukāšanas laiks un konkrēts JV izmērs,» PGM pārstāvis Oskars Brenčs teic, ka tādējādi būtu vairāk pretendentu un lētāki piedāvājumi.Jāuzsver, ka «Rene pluss» nemaz nav iekārtu, kas paredzētas avīžu drukāšanai. Nav izslēgts, ka tieši tādēļ JV iespiešanas konkursa nolikumā minēts nosacījums, lai tas tiktu drukāts uz žurnālu papīra. Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 21.novembra numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

tas pac "orākulis"

atvainojos par kļūdu virkni, jo komentēju nevis rakstīju publikāciju...
Teikuma "Ikvienu sava darba pamatu un iespējams var PIERĀDĪT." pareizā versija būs "Ikvienu sava darba pamatu var PIERĀDĪT." (nepareizajā palika neizdzēstas cita teikuma daļas)

pirms 10 gadiem, 2009.11.22 18:55

"delfu orākulis" ;)

Sauksim lietas īstajos vārdos.
"Jelgavas Vēstnesis" ir vietējās izpildvaras medijs.
Tātad tā uzdevums ir informēt "pelēko elektorāta pūli" par izpildvaras lēmumiem un vajadzībām, lai uzlabotu komunikācviju. Tas nenotiek, un, lai to saprastu, pietiek saturā "Jelgavas Vēstnesi" salīdzināt ar "Latvijas Vēstnesi", kas šajā ziņā ir korektāks, atturīgāks un visu uzmanību koncentrē uz normatīvajiem aktiem, kas ir valsts pārvaldes oficiālā medija pamatmisija.
"Jelgavas Vēstnesis" ir vietējās izpildvaras medijs. Bet - tas nodarbojas ar žurnālistiku - patiesībā zz, jelgavnieki.lv un īstenībā visa Jelgavas sabiedrībai (ja tai pietiktu zināšanu) jau par to vien varētu klaigāt, jo faktiski sanāk, ka JV pārkāpj visu pamatlikumus - Satversmi, Preses likumu utt. - jo tie nosaka, ka 4.vara, mediji, ir nodalāma no 2.varas - izpildvaras. Šai gadījumā Jelgavā izpildvara gadu gadiem melo, un "Jelgavas Vēstnesis" melo, ka ir JV ir objektīvs. Viņš tāds nemaz nedrīkst būt, jo izpildvara tam maksā algu. Tauta ar nodokļiem un vēlēšanām ir piekritusi izpildvarai, ka tai vajag savu mediju, kas informē par izpildvaras jaunumiem un aktualitātēm. Bet šīs valsts (un tautas) pamatlikumi nosaka, kad tādā gadījumā šāds medijs nedrīkst nodarboties ar žurnālistiku. JV to dara. Un jāsecina, liela daļa jelgavnieku patiesi ir stulbi, ka ar to samierinās un nepamana to, ka ar saviem nodokļiem uztur izpildvaras (pozīcijas partiju) reklāmu un propagandu. Par laimi, šajos komentāros saskatīju, ka nedrīkst teikt, ka visi jelgavnieki būtu stulbi. Tā nav.

Ikvienu sava darba pamatu un iespējams var PIERĀDĪT. "Jelgavas Vēstneša" darbinieki var kaut Trīsvienības tornī izkarināt savus saukļus, bet tie NESPĒJ pieradīt, ka ir neatkarīgi no izpildvaras, jo viņi ir pilsētas budžetā, un pašvaldība aģentūrai Zemgales INFO piešķir algas. JV VIENĪGĀ (uzsvaru - vienīgā) iespēja PIERĀDĪT, ka viņi nelobē vietējās izpildvaras intereses, ir - izdevējam kļūt par neatkarīgu uzņēmumu, kas nozīmē nevis vienkārši kļūt par pašvaldības SIA, bet par (vislabākajā versijā) daudzu personu grupas SIA vai AS, kas nav saistīta(s) ar nevienu no varām. Protams, ideālu nav arī nacionālajā mērogā, taču tā ir vienīgā cerība uz objektīvitātes statusu. Jebkurā citā JV versijā viņu budžeta izcelsme apgāž jebkurus viņu apgalvojumus jau pēc definīcijas. Un tikai tad JV VARĒTU CERĒT, ka viņiem noticēs, ka JV interesē daudzu interešu nodokļu maksātāju (visu nevis vairākuma) griba. Uzsveru - nevis Rāviņu iebalsojušā vairākuma, bet VISU griba, atspoguļojot arī viņu savstarpējās pretrunas un konfliktus.
Tā, cienījamie JV darbinieki, funkcionē patiess medijs, ko jaunie žurnālisti mācās LU. Bet jūsu darbiniekiem šī kultūra un šie pamatlikumi ir kā sveša planēta... ;)

pirms 10 gadiem, 2009.11.22 18:51

Kasparz

Avīze vispār ir izmesta nauda. Kautkas tāds, kam nav jēgas un pielietojuma. Vienā nedēļā tiek iztērēti 1535Ls, tātad gadā 79820Ls tikai par druku. Nemaz nerēķinot algas redaktoriem, transporta izdevumus, biroja izdevumus u.c. sīkumus kas rada stipri lielāku summu. Pat par šiem 80kLs var izdarīt ko krietni labāku nekā drukāt jēlu avīzi, kuras saturs ir izlasāms jebkurā brīdī internetā.

pirms 10 gadiem, 2009.11.22 12:10

Barons

Ir arii letākas alternatīvas dargajam vēstneša papiram un ne mazāk kvalitatīvas un videi daudz draudzīgākas. Domāt ar galvu vajag! Kāda jēga no dārga krītpapīra informatīvai lapelei par tavu paša nodokļu maksātāju naudu un tajā paša laika pilsētas ielu bedrēs kaklu var nolauzt. Vētsnesim ir jābut taču ne jau ar tādu bezjēdzīgu izšķērdību!

pirms 10 gadiem, 2009.11.21 14:53

Donalds Daks

Mēsls ne papīrs, pat nedeg kā nākas!

pirms 10 gadiem, 2009.11.21 13:59

pauls

vestnesi prieks rokās paņemt, turklāt man viņš un programma tiek lietota veselu nedēļu, ja tiku drukāts uz ZZ papīra man otrajā dienā jau būtu tikai kidas palikušas.

pirms 10 gadiem, 2009.11.21 12:30

burtlicis

Rene ir reāls "otkatu" kantoris, ko arī apliecina Jelgavas Novada Domes avīzes iespiešana šajā pašā kantorī. Uz vienu numura tirāžu ietaupijums varbūt ir "neliels", taču rēķinot mēneša vai gada griezumā milzonīgs. Te nu vajadzētu knābim nedaudz uzknābāt!

pirms 10 gadiem, 2009.11.21 11:32

Vietējās ziņas