Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizstāvēti pirmie promocijas darbi 2

«Šodien uzņēmēji prasa: «Vai tev čeku vajag?» Pievienotās vērtības nodokļa celšana šajā krīzes laikā liecina par to, ka mūsu valdība, šķiet, nedzīvo Latvijā. Ministri aizstāv partiju, nevis savu nozaru intereses,» raksturojot šīs dienas situāciju, teic doktorante, LLU Ekonomikas fakultātes pasniedzēja Helma Jirgena. Viņa un doktorante Elīna Konstantinova bija pirmās, kas šogad Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas faklultātē aizstāvēja savus promocijas darbus doktora grāda iegūšanai.

H.Jirgena savā darbā pētīja saimnieciskās darbības dažādošanas iespējas, un viņa savā darbā norāda, ka zemnieku saimniecību ienākumi no to darbības dažādošanas nepilnu septiņu gadu laikā samazinājušies uz pusi. Zinātniece vērtē, ka šajā ziņā normāli attīstās tikai Pierīga. Tajā pašā laikā reģionos, sevišķi Latgalē, novērojama būtiska atšķirība.Savukārt E.Konstantinovas promocijas darbs bija veltīts mentoringam kā zināšanu pārneses procesam uzņēmējdarbības veicināšanai. Ar mentoringu saprot pieredzējušo uzņēmēju zināšanu nodošanu jaunajiem kolēģiem, un rietumos tā ir plaši pazīstama kustība, kas neprasa lielus kapitālieguldījumus un balstās uz labo gribu. Doktorante uzskata, ka mentoringam Latvijas laukos ir laba augsne, taču šeit būtu vajadzīgs lielāks pašvaldību atbalsts.Vairāk par šo tēmu - sestdienas, 7.februāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

students

superīga pasniedzēja! ļoti erudīta, atsaucīga!

pirms 10 gadiem, 2009.09.28 12:29

lielais

1 viedoklis:Helma kā pasniedzēja galīgi garām

pirms 11 gadiem, 2009.02.07 20:31

Vietējās ziņas