Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Algotie pagaidu darbi – izeja bezizejā 1

Šā gada pirmajā pusgadā - no janvāra līdz jūnijam - algotajos pagaidu darbos iesaistīti 180 Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Jelgavas filiālē reģistrētie bezdarbnieki, no tiem 56 - ilgstošie bezdarbnieki.

Filiāles dabinieki atklāj, ka algotajos pagaidu darbos iesaistīto kontingents esot smags - tie ir ļaudis, kas nevar atrast citu darbu vai noturēties pastāvīgā darbā, ir draugos ar alkoholu. Šo nodarbinātības pasākumu izmanto daudz čigānu. Ir arī tādi, kas ģimenes vai citu apstākļu dēļ nevar ilgstoši strādāt, taču jau daudzus gadu labprāt iesaistās algotajos pagaidu darbos. Šo nodarbinātības pasākumu iedzīvotājiem, kuri vēršas pēc palīdzības, nereti iesaka arī pašvaldības, piedāvājot strādāt dažādos teritorijas sakopšanas un labiekārtošanas darbos.NVA Jelgavas filiāles vadītājs Māris Narvils uzsver, ka lielākā daļa pašvaldību aktīvi iesaistās algoto pagaidu darbu pasākumā, un maz esot tādu, kas savā teritorijā negrib nodarbināt bezdarbniekus. Kā aktīvākos M.Narvils minēja Jaunsvirlaukas, Valgundes, Glūdas, Līvbērzes pagastus un Ozolnieku novadu. Savukārt Jelgavā bezdarbniekus visvairāk nodarbina pašvaldības aģentūra «Pilsētsaimniecība», aģentūra «Zemgales Eko» un SIA «Sol».«Zemgales Eko» direktora pienākumu izpildītāja Zane Ķince, kurai ir liela pieredze ar algotajos pagaidu darbos iesaistītajiem, uzsver, ka, pateicoties šiem cilvēkiem, mūsu pilsēta ir tīra. Arī viņa atzīst, ka algotajos pagaidu darbos iesaistītie cilvēki viņai esot labi zināmi, kontingents nemainoties gadiem, kas liecina, ka šie ļaudis ilgstoši ir bez darba.Vairāk par šo tēmu lasiet ceturtdienas, 30.jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ieva

Interesanti gan, bet tikai Jelgavas nodarbinātības dienestā, kad jautāju par šo projektu, inspektore nezināja, kā arī par kursiem, kādi gaidāmi nekad nav zināmi...

pirms 11 gadiem, 2009.07.29 08:00

Vietējās ziņas