Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Amatniecības vidusskolas audzēkņi bagātina pieredzi Vācijā

«Audzēkņiem, kas nolēmuši doties praksē uz Vāciju, stāstu, ka tā būs ļoti liela dzīves skola. Cita vide, valoda, bez mammas, kas sagaida mājās ar siltām pusdienām. Tā ir iespēja attīstīties,» teic Jelgavas Amatniecības vidusskolas skolotāja Zaiga Miķelsone. Jau vairākus gadus viņa izglītības iestādē koordinē projekta norisi, kas paredz topošajiem ēdināšanas pakalpojumu speciālistiem pilnveidot profesionālās iemaņas kādā no Vācijas kūrortpilsētām. Janvārī sāksies pieteikšanās uz 10 prakšu vietām.

«Tas bija mūsu vasaras lielākais piedzīvojums,» atceroties trīs mēnešus ilgo praksi Vācijā pie Ziemeļjūras, atzīst Amatniecības vidusskolas 4.kursa audzēkņi Laila Veidemane, Endijs Žaks, Eva Naudiņa un Sanita Strode. Viņi bija to 11 mācību iestādes izglītojamo vidū, kuri šogad pilnveidoja profesionālās iemaņas dažādos Vācijas ēdināšanas uzņēmumos, tostarp saldējuma kafejnīcās un grila bāros. Šo iespēju vairāku gadu garumā nodrošinājis Labklājības ministrijas noslēgtais sadarbības līgums ar Vācijas Darba dienestu, ko Jelgavas Amatniecības vidusskolā izmantojuši vairāki desmiti audzēkņu.«Lielākais ieguvums bija valoda, kā arī jaunas zināšanas. Iemācījāmies arī kaut ko no vāciešiem, iepazinām viņu kultūru,» stāsta Endijs, atklādams, ka līdz ar citiem skolas biedriem plāno strādāt Vācijā arī pēc skolas absolvēšanas, jo Latvijā nav viegli atrast ne prakšu, ne darba vietu. Kopā ar audzēkņiem no Latvijas Vācijā praktizējās arī jaunieši no citām valstīm, piemēram, Čehijas, Polijas un Krievijas, tāpēc vācu valoda, kaut galvenā, nebija vienīgais saziņas veids.Pavāra, konditora, viesmīļa un bārmeņa iemaņas programmā «Ēdināšanas pakalpojumu speciālists»  Amatniecības vidusskolā apgūst teju 200 audzēkņu. 36 4. kursa izglītojamie 18. decembrī kārtoja kvalifikācijas eksāmena teorētisko zināšanu pārbaudi, lai uz pusgadu dotos praksē. Eksāmena praktiskā daļa noritēs jūnijā, pēc kuras izglītojamie saņems diplomus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas