Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Amatu atstāj ilggadējā Jelgavas novada pašvaldības Bāriņtiesas priekšsēdētāja 6

Jelgavas novada pašvaldības ilggadējā bāriņtiesas priekšsēdētaja Olga Rudaka no 30.septembra beigs darboties līdzšinējā amatā, lēmusi novada dome.

Bāriņtiesas priekšsēdētājas iesniegums ar lūgumu atbrīvot viņu no darba pēc pašas vēlēšanās pašvaldībā iesniegts augusta beigās. Rudaka skaidrojusi, ka vēlas vairāk laika veltīt sev un savai ģimenei, pavadīt laiku ģimenes lauku mājā, dārzā, lasīt grāmatas, skatīties labas filmas, apmeklēt koncertus, izrādes.

Pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūru LETA informēja, ka darbu novada pašvaldībā Rudaka sāka 2009.gada septembrī, izveidojoties Jelgavas novadam. Pirms tam viņa strādāja Jaunsvirlaukas pagastā par bāriņtiesas priekšsēdētāju un bijušajā Jelgavas rajona padomē par bērnu tiesības aizsardzības speciālisti.

"Darbs bāriņtiesā ir ļoti atbildīgs un emocionāli smags. Pieņemot lēmumus, prioritāri jāvērtē bērna intereses. Tāpēc bieži jāpieņem lēmumi, kas diemžēl dažiem pieaugušajiem - bērna vecākiem - ir nelabvēlīgi. Protams, tas izraisa cilvēku neapmierinātību, dusmas, amatpersonu vainošanu notiekošajā. Bet ir arī šajā darbā priecīgi momenti - kad bez vecāku gādības palikušam bērnam tiek atrasta jauna ģimene, mīloši vecāki - aizbildņi vai adoptētāji. Tad arī mēs, bāriņtiesas darbinieki, jūtamies laimīgi," darba specifiku raksturoja Rudaka.

Pašvaldībā uzsver, ka Rudakai kopā ir izdevies veicināt audžuģimeņu skaita pieaugumu - pašlaik novadā veiksmīgi darbojas 21 audžuģimene, kur pašlaik dzīvo 43 bez vecāku gādības palikušie bērni.

"Darbs bāriņtiesā ir komandas darbs. Esmu gandarīta, ka desmit gadu garumā mums izveidojās laba profesionāla komanda, mēs katrs grūtajā brīdi izjūtam kolēģu draudzīgo plecu un varam droši cerēt uz profesionālo un emocionālo atbalstu. Atstājot amatu, novēlu visiem kolēģiem izturību, veselību, veiksmi, turpināt iesākto, pilnveidoties un nezaudēt optimismu," pauda bāriņtiesas priekšsēdētāja.

Ar 1.oktobri Rudakas pienākumu izpildītāja būs bāriņtiesas priekšsēdētājas vietniece Solveiga Alksne.

Savukārt pašvaldība sola, ka tuvākajās dienās izsludinās konkursu uz Jelgavas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja amatu. 


Foto: no zz.lv arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 6

šulcs

Tāds amats vispār nav vajadzīgs. Krievu laikā šādu liekēžu nebija un dzīvojām. Visi bērni, kam bija skolas vecums, obligāti gāja skolā, visi darba spējīgie strādāja, bet darba spējīgos vīriešus, kuri nestrādāja, dzenāja rokā un bāza čokā. Tagad ubago gan lieli, gan mazi un valsts tik spēj maksāt par nestrādāšanu.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.27 08:34

egle1

Es par amata vajadzību nekomentēšu, bet parasti normāli cilvēki, aizejot no darba, vienkārši pasaka, ka pēc paša vēlēšanās vai dodoties pensijā. Šeitan vesels romāns par grāmatu lasīšanu un filmu skatīšanos - kāda mums tur daļa, ko kundze darīs. Laikam tiešām kaut kādi īpaši amati un cilvēki.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.27 10:49

Jojo

Varbūt vienkārši bija citam ierēdnim jāatbrīvo vieta karjeras izaugsmei.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.27 12:37

Ieva

Vai paši neaizdomājaties cik nepatīkami šie komentāri? Es vispār neņemos negatīvi kādu sodīt pirms nepazīstu cilvēku, zinot cik grūts darbs ir strādāt ar nelabvēlīgām ģimenēm, bērniem ar traumatisku pieredzi es pilnīgi saprotu, kad cilvēks aiziet lai darītu kaut ko sirdij un prātam brīvu, bet acīmredzot šeit cilvēkiem nav pilnīgi nekadas saprašanas un empātijas :/

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.27 14:09

Modris

Paldies Olga par īpaši vajadzīgu darbu mūsu novada bērniņu glābšanai no pašu vecāku vienaldzības, egoisma un ļaunuma. Ir jau arī ārkārtas situācijas, kur Jūs bijāt savā vietā. Esmu lepns Jūs zināt!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.30 17:47

Vāgners

Modri, droši vien esi lepns pazīt, nevis zināt. Zināt var dzejoli, bet ne personu.

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.22 15:07

Vietējās ziņas