Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Amatu vidusskolas pavāri mācās pie frančiem (ar galeriju)

«Palika iespaids, ka frančiem patika mūsu bērni, kaut, iespējams, viņi domāja, ka mēs neko neprotam, jo mums nekā nav. Jā, lai arī nevaram salīdzināt abu skolu materiālās iespējas, mūsu skolēni ir krietni izpildīgāki un viņiem daudz labāk padodas darbs virtuvē,» šonedēļ atgriežoties no apmaiņas projekta Santos Dumona liceja Francijā, secina Jelgavas Amatu vidusskolas pavāru pasniedzēja Ligita Ziemele, pauzdama gandarījumu par Francijā gūto pieredzi.

Lai iepazītos ar profesionālās izglītības programmu, kuru Santos Dumona licejā apgūst ap 600 topošo ēdināšanas speciālistu, nedēļu Francijā pavadīja astoņi Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņi, kuri izvēlējušies pavāra, konditora un maizes un miltu konditorejas izstrādājumu speciālista profesiju.Mūsu jaunieši ne tikai praktiski darbojās skolas mācību virtuvēs un restorānā, bet arī apguva teorētiskās zināšanas, mācījās angļu valodu un ziedu kārtošanu. Dzīvojot ģimenēs, audzēkņiem bija arī iespēja iepazīt vietējo kultūru un apskatīt pilsētu.«Liceja pārstāvji bija ļoti pretimnākoši. Pārsteidza produktu bagātība, ko viņi izmanto mācību procesā, ļoti daudz mēģinot. Kas nesanāk, viņi izmet. Mēs to nevaram atļauties,» stāsta L.Ziemele, piebilstot, ka mūsu audzēkņi tomēr prot daudz vairāk par frančiem. Piemēram, paši izcept kūciņas, kas Francijā tiek ražotas rūpnieciski, bet skolā vien māca sapildīt tajās krēmu.«Mūs uzņēma ļoti laipni, viss bija forši,» sajūsmināts topošais pavārs Vitālijs Gaļevskis. «Strādājām ar produktiem un receptēm, kādas pie mums negatavo. Varējām eksperimentēt. Viņu skola ir labāk aprīkota un vairāk attīstīta,» salīdzina arī apmaiņas projekta dalībnieces Alīna Vaļejeva un Kristīne Šakirova.     «Esmu ļoti gandarītā, ka abas skolas, pateicoties franču vieslektoram Bruno Šaperonam, satikās šovasar vizītes laikā Francijā. Sadarbība turpināsies arī nākotnē. Jau jaunnedēļ 40 stundu kursos paaugstināt savu kvalifikāciju uz Santos Dumona liceju dosies seši Amatniecības vidusskolas pedagogi. Savukārt franči pauduši gatavību pie mums atbraukt nākamā gada martā,» stāsta izglītības iestādes vadītāja Edīte Bišere.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas