Ānē veidos Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru 3

Cenu pagasta Ānē tiks veidots Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs, ārkārtas sēdē lēma Jelgavas novada dome.

Ar mērķi nodrošināt valsts un pašvaldības pakalpojumu pieejamību vienkopus, 2015.gadā bijušajā Jelgavas novadā izveidots viens šāds centrs ar 14 klientu apkalpošanas punktiem - pa vienam katrā pagastā un centrālās administrācijas ēkā Jelgavā. Savukārt bijušajā Ozolnieku novadā izveidoja divus centrus - Ozolniekos un Emburgā, kā arī Klientu apkalpošanas centru Ānē, kurā iedzīvotāji varēja saņemt tikai pašvaldības nodrošinātus pakalpojumus.

Toreiz, veidojot šos centrus, normatīvais regulējums noteica, ka novados pakalpojumu centrs veidojams tikai to attīstības centros, taču augustā veiktie grozījumi Ministru kabineta noteikumos dod iespēju centrus izveidot jebkurā apdzīvotā vietā. Tas nozīmē, ka turpmāk arī Ānē būs iespējams saņemt gan pašvaldības, gan valsts nodrošinātus pakalpojumus.

Plānots, ka jaunizveidojamais centrs atradīsies Celtnieku ielā 12b, tagadējā Klientu apkalpošanas centra telpās, kas izvietotas Ānes kultūras namā.

"Svarīgi atcerēties, ka iedzīvotāji, lai saņemtu sev aktuālos pakalpojumus, var doties uz jebkuru apkalpošanas centru - neatkarīgi no savas dzīves vietas. Sevišķi aktuāli tas ir pašreizējos Covid-19 apstākļos, kad daudzi vēlas izdrukāt sertifikātus," skaidroja pašvaldības Administratīvā departamenta kancelejas vadītāja Laila Čima.

Čima stāstīja, ka šādu centru pakalpojumu pieejamības nozīme aktualizējas arī pavasaros, kad iedzīvotājiem jāpilda gada ienākumu deklarācija - ne visiem ir pieejams dators, lai to aizpildītu, bet centros ir nodrošināta gan datortehnika, gan darbinieki.

Lai centru izveidotu, pašvaldība pieteikties uz valsts budžeta dotācijas piešķiršanu. Pieteikuma neapstiprināšanas gadījumā centrs Ānē tiks veidots par pašvaldības budžeta līdzekļiem, sākotnēji nodrošinot primāri nepieciešamo centra izveidošanai un funkcionēšanai. Plānotais valsts budžeta dotācijas apjoms centra izveidei ir 7200 eiro, savukārt pašvaldības līdzfinansējumam jābūt vismaz 30% apmērā.

Par dotāciju un pašvaldības līdzfinansējumu esošajā Klientu apkalpošanas centrā plānots izveidot darbinieka un klienta darba vietas, kā arī ieviest videonovērošanu.

Centru Ānes ciemā plānots izveidot līdz oktobra beigām, savukārt to atvērt iecerēts 1.novembrī.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Darja

Kur pazuda viss primāri nepieciešamais no bijušā Ānes klientu apkalpošanas centra? Tur taču bija, gan darbinieka, gan klienta darba vieta ar visu nepieciešamo biroja tehniku.

pirms 2 mēnešiem, 2021.10.01 21:18

Olga

Tur strādāja laipna un atsaucīga meitene, nekad nevienam neko neatteica, vienmēr palīdzēja. Kur viņa palika? Varbūt nebija lojāla jaunajai vadībai? Žēl ka labi cilvēki tā vienkārši pazūd. Tagad sazin ko tur iesēdinās,varesim ar savām problēmām paši pērties

pirms mēneša, 2021.10.04 23:08

Vietējās ziņas