Apbalvos ģimenēm draudzīgākās pašvaldības

Ceturtdien, 14. decembrī, tiks apbalvotas konkursa "Ģimenei draudzīga pašvaldība" uzvarētājas trīs pašvaldību grupās, kā arī tiks nosaukta ģimenei draudzīgākā gada pašvaldība Latvijā, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāve Gunta Misāne.

Konkursa "Ģimenei draudzīga pašvaldība" finālā piedalās deviņas pašvaldības, kas noteiktas, vērtējot pašvaldību iesniegto informāciju un iedzīvotāju sniegto vērtējumu. Konkursa finālistes republikas nozīmes pilsētu pašvaldību grupā ir Daugavpils, Jelgavas un Ventspils pilsētu pašvaldības, reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldību grupā tās ir Gulbenes, Siguldas un Tukuma novadu pašvaldības, bet pārējo novadu pašvaldību grupā: Babītes, Olaines un Ozolnieku novada pašvaldības.

Kā apbalvojumu viena no pašvaldībām, kas iekļuvusi finālā, iegūs jaunu rotaļu laukumu, ko dāvinās SIA "Jūrmalas Mežaparki". Tāpat tiks pasniegtas mobilo sakaru operatora "Amigo", SIA "BT1", Rīgas motormuzeja un SIA "Rimi Latvia" balvas.

Lai noteiktu pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgākos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem, VARAM šogad pirmo reizi rīkoja konkursu "Ģimenei draudzīga pašvaldība". Konkursā piedalījās 55 pašvaldības, kas tika vērtētas trīs pašvaldību grupās.

Informāciju par sniegtajiem pakalpojumiem pašvaldības iesniedza vasaras sākumā, oktobrī norisinājās iedzīvotāju balsojums, bet novembra otrajā pusē un decembra sākumā konkursa žūrija apmeklēja konkursa finālā iekļuvušās deviņas pašvaldības, kas tika izvēlētas, pamatojoties gan uz iesniegtajiem datiem, gan iedzīvotāju balsojumu.

Konkursa vērtēšanas komisijas sastāvā bija VARAM, Labklājības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, SIA "Mammām un tētiem", SIA "Lietišķās kreativitātes grupa", biedrību "Babyroom" un "Nākotnes fonds", kā arī sadarbības platformas "Demogrāfisko lietu centrs" pārstāvji.

Konkursa uzvarētāji tika noteikti, pamatojoties uz konkursa komisijas vērtējumu pēc vizītēm pašvaldībās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas