Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apbraucamais ceļš mēdz izrādīties par šauru 6

Pēc Dobeles šosejas rekonstrukcijas darbu sākuma posmā no Atmodas līdz Satiksmes ielai vairāki lasītāji vērsušies redakcijā ar jautājumiem par to, cik pārdomāta ir apbraucamo ceļu shēma pa 1.līniju, Asteru, Aspazijas un Ganību ielām.

«Lūdzam pilsētas domes Satiksmes drošības komisiju pievērst uzmanību faktam, ka kopš 5.augusta būtiski palielinājusies autotransporta plūsma 5.vidusskolas tuvumā. Šaurajā Asteru ielā pa divām joslām lavierē kravas automašīnas un pilsētas autobusi. Īpaši bīstamas ir situācijas, kad tiek veikts kreisais pagrieziens no Atmodas ielas uz Asteru ielu un no Dobeles šosejas uz Aspazijas ielu. Apbraucamā ceļa josla ir ļoti šaura, un transporta līdzekļiem tajā ir «jāierakstās» vai arī «jāienirst» izraktajā grāvī, lai izvairītos no sadursmes ar pretimbraucošajiem transporta līdzekļiem. Vairāki autovadītāji sarežģī situāciju, novietojot automašīnas Aspazijas ielas posmā no Dobeles šosejas līdz «gulošajam policistam»,» ziņo kāda Aspazijas ielas iedzīvotāja.Pēc redakcijas novērotā, šķiet, ka ar 1.septembri pie 5.vidusskolas gājēju pārejas būs jānorīko dežūrējoša ceļu policijas patruļa, jo Aspazijas ielas posms no Dobeles šosejas līdz «gulošajam policistam» satiksmes dalībniekiem patiešām ir bīstams.Aiz gājēju pārejas atrodas autobusa pietura, un, tiklīdz autobuss uzsāk kustību, vieni autobraucēji piebremzē, savukārt citi steidz veikt «izrāvienu», lai pa pretējās kustības joslu autobusu apdzītu. Autobusiem un kravas transportam grūti samainīties arī Asteru un Aspazijas, Asteru un Atmodas ielu un Aspazijas ielas un Dobeles šosejas krustojumos.Vai Ceļu policijai iespējams pastiprināt kontroli pie 5.vidusskolas, jautājām Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes 3.nodaļas priekšniekam Aivaram Putniņam.«Apbraukšanas shēma tika saskaņota un apstiprināta, ņemot vērā ceļu satiksmes noteikumus, taču piekrītu, ka autovadītājiem un kājāmgājējiem ir jācieš neērtības. Taču pret radušos situāciju jāizturas ar sapratni, un satiksmes dalībniekiem vienam pret otru jābūt uzmanīgiem, jāievēro ceļa zīmes. Taču iespēju robežās ceļu policijas darbinieki skolas apkārtnē kontrolēs situāciju,» solīja A.Putniņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

hmm

nezinu, man jau liekas, ka pietiekami ir tās vietas un platuma ceļam ... pārspīlējat problēmu ...
un , protams var jau kravas transportu novirzīt apbraukt pa dambja ielu

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 00:28

dddd

Visos stūros jāsaliek gulošie,pa 1.līniju kā aptrakuši braukā....

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 20:28

nepiekrītu

Vai tad, ja Ganīgu ielu uztaisīs par vienvirziena, tad man lai aizbrauktu no Ganību lielas uz pilsētu būtu jātaisa tāds riņķis un jātraucē strādājošos Dobeles šosejā.Nepārdomāts risinājums.tas vēl vairāk sarežģis situāciju.Caurbraucējiem būs atvieglinājumi, bet kā ar iedzīvotājiem,kuri dzīvo šajās ielās?

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 15:23

una

Ļoti prātīgi piedāvājumi problēmu risināšanai, bet..... vai kāda atbildīgā amatpersona tos maz izlasīs un , ja izlasīs sapratīs, jo reāli nav skatījusi problēmu vaigā!!!????

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 15:08

Guntis

Kāpēc apbraucamo ceļu nevarēja virzīt pa Atmodas un Dambja ielu? Šķiet, ka tie, kas izdomāja iedzīt šaurajā Asteru ielā visu Dobeles šosejas satiksmes plūsmu (ieskaitot kravas transportu), vai nu nekad šajā rajonā nav kāju spēruši un ceļu izplānojuši, skatoties tikai kartē, vai arī "nedraudzējas ar galvu". Arī tajā Dobeles šosejas posmā, kur atstātas divas joslas, vietas ir stipri pamaz un brīžiem šķiet, ka kāda "fūre", pa grambām šūpojoties, aizķers pretīmbraucošos.
Viena lieta ir ceļu satiksmes noteikumi, bet tā ir tikai teorija - praksē diemžēl viss ir savādāk. Ko darīt? Ir idejas: 1) Asteru ielu kravas transportam slēgt - lai brauc pa Atmodas un Dambja ielu, kuras ir pietiekami platas, 2) būtu vērts padomāt par vienvirziena kustību apbraucamajos ceļos - no pilsētas izbraucošais transports brauc pa Satiksmes-Ganību-1. līniju, bet pilsētā iebraucošais transports pa Atmodas-Asteru-Aspazijas ielām, 3) atbrīvot Aspazijas ielu no stāvošā transporta posmā no Dobeles šosejas līdz ātrumvalnim.

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 14:08

Vietējās ziņas