Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apmierina protestu Majoru lietā 11

Augstākās tiesas Senāta senatoru kolēģija nolēmusi atcelt Jelgavas tiesas pērnā gada 2.septembra spriedumu, ar kuru atļauts no jelgavniekiem Renāra un Dairas Majoriem par labu SIA «Zemgales pērle» īpašniekam Jānim Freidenfeldam piedzīt it kā parādu 236 176,07 latu apmērā.

Senatori šajā lietā atzinuši Jelgavas tiesnešu neprofesionalitāti, tādēļ nolēma tiesas lēmumu atcelt, jo spriedumā redzami procesuālo tiesību normu un Majoru ģimenes pamattiesību pārkāpumi. Šī lieta Jelgavas tiesai būs jāskata no jauna, bet citā tiesnešu sastāvā.Kā iepriekš ziņots, tik lielas parādsaistības Majoru ģimenei radušās, iespējams, fiktīvi slēgtu aizdevuma līgumu dēļ. Pēc SIA «Zemgales pērle» īpašnieka J.Freidenfelda un Majoru strīda aizdevuma līgumos iekļautā Zemgales šķīrējtiesa nolēma, ka jelgavnieki J.Freidenfeldam ir parādā 236 176,07 latus.Pagājušā gada 2.septembrī Jelgavas tiesa lēma, ka Zemgales šķīrējtiesas spriedums ir taisnīgs, un izsniedza izpildrakstu šķīrējtiesas lēmuma piespiedu izpildei. Tas nozīmē, ka tiesu izpildītājam piespiedu kārtā (īpašumu pārdošana un citi līdzekļu ieguves veidi) no Majoriem šī summa jāpiedzen.Savukārt Augstākā tiesa atzinusi, ka ģenerālprokurora Jāņa Maizīša protests par Jelgavas tiesas spriedumu ir pamatots un apmierināms. Senatori secinājuši, ka Jelgavas tiesas spriedumā ir būtiski procesuālo tiesību normu pārkāpumi.Uz kādiem pārkāpumiem un šaubīgiem apstākļiem norādījis ģenerālprokurors, kā milzīgo parādu lietās varētu risināties tālākie notikumi - lasiet piektdienas, 30.janvāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 11

vērotāja

šķiet ka temīda brīžiem nedomaa par saviem vaardiem...nerunaajot tiesi par sho komentaaru

pirms 11 gadiem, 2009.03.23 14:55

Peteris

Man liekas abas puses otreiz maksas juristiem vai advokatiem, atkariba no ta ko noliga. Lai dzivo juristi un advokati, kuri otreiz labi nopelnis.:) Tada gara mes to Latvijas ekonomiku ari sasildisim.:)))

pirms 11 gadiem, 2009.01.30 16:30

Peteris

Abam pusem bus japiko vienai nodevas otrai juristiem. Lai dzivo juristi, kuri otreiz labi nopelnis.:)

pirms 11 gadiem, 2009.01.30 15:15

Aklajai Temīdai

Piekrītu tam, ka būs jāpiķo. Tikai lūdzu norādiet kam. Vai tiešām būs jāmaksā par to, lai izsniegtu izpildrakstu. Vai ta nesanāks tāds padārgs izpildraksts?

pirms 11 gadiem, 2009.01.30 15:14

atkal Pēterim

Tas tā kā būtu saprotams, bet citēt pantus nebūt nav nepieciešams. Tu savā komentārā rakstīji: jo lieta pēc kāda laika atkal nonāks šķīrējtiesā, tāpēc jau prasīju, kā tu zini, ka lieta pēc kāda laika ATKAL nonāks šķīrējtiesā? Bez tam PIELAIST var tikai bikses nevis procesuālas kļūdas. Atbildi lūdzu uz jautājumu!

Kas attiecas uz tavu pārliecību, tad tu laikam lobē attiecīgo plāno galdiņu urķētāju intereses, lai gan stāsts jau nav par to, jo galvenais, ka cilvēki cīnās par patiesību un aizstāv savas intereses. Nez vai Senātā ir mazāk kompetenti cilvēki par Ašmani, kas nemitīgi drukā Zemgales Pērlei un Freidenfeldam izpildrakstus. Lieki noslogo Senātu. Šiem tik jāatceļ un jāatceļ Ašmanes lēmumi.

Dīvaini. Vakar avīzē bija raksts par Nudiņa lietu. Vai tik tur arī kāds jau nesāk tā pa īstam zaudēt.

pirms 11 gadiem, 2009.01.30 15:12

Akla Temida

Temīda arī no Lielplatones:) Citēju: Šī lieta Jelgavas tiesai būs jāskata no jauna, bet citā tiesnešu sastāvā. Pēc procesuālo normu kļudu labojumiem jāpiķo būs tā kā tā:)

pirms 11 gadiem, 2009.01.30 15:11

Peteris

Saskana ar CPL 536 un 537 pantu, ja ir pielaistas procesualas kludas, tad skirejtiesa var skatit velreiz.

pirms 11 gadiem, 2009.01.30 13:30

jautājums Pēterim

Pēteri. Kā tu zini, ka lieta atkal nonāks šķīrējtiesā?

pirms 11 gadiem, 2009.01.30 13:09

Peteris

Skiet, ka viss bus ok. Jo lieta pec kada laika atkal nonaks skirejtiesa un vini skatot otreiz noversis visas procesualas kludas. Lidz ar to, Majoru atrakcijas ar senatu ir tikai laika stiepsana.

pirms 11 gadiem, 2009.01.30 12:02

Temīda

Man patiešām prieks, ka aklā Temīda tomēr saskatīja to, ko Jelgavas tiesnese Līga Ašmane jau kuro reizi nespēj saskatīt. Kā citā rakstā norāda tiesnese Līga Ašmane, tad, redziet, viņai tas esot bijis grūts lēmums. Protams, ka ķēķi nav viegli saimniekot un pieņemt dažiem labiem labvēlīgus lēmums, kā tādā Orvela dzīvnieku fermā, kur viens ir vienlīdzīgāks par citu.

Nožēlojami! Dzīvnieki!

Jāsaka pat vienlīdzīgie lopi, kas slēpjoties aiz mantijas ļauj svinēt dzīres netaisnībai un nelikumībām. Cerams, ka Sudraba kaut kad veiks arī kvalitātes auditu Dambja ielā 12, kuras daži labi tiesneši laikam studējuši jurisprudenci (tiesības) Lielplatones internātskolā garīgi atpalikušajiem.

Aizmirsu izteikt līdzjūtību arī lūzerim (zaudētajam), jo Senāta spriedums ir galīgs un nepārsūdzams.

pirms 11 gadiem, 2009.01.30 09:40

Vietējās ziņas