Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apspriež iekškvartāla apbūvi 5

Trešdienas vakarā uz iekškvartāla starp Pasta, K.Barona, Uzvaras un Dobeles ielu detālplānojuma pirmās redakcijas sabiedrisko apspriešanu bija pulcējušies aptuveni 20 tuvējo māju iedzīvotāji.

Atnākušie iedzīvotāji neiebilda pret projekta kā tāda īstenošanu, jo tas ļautu sakārtot līdz šim diezgan bēdīgā stāvoklī esošo skvēru. Taču viņi potenciālajiem projekta īstenotājiem izteica priekšlikumus un savu skatījumu, kādām jābūt jaunceļamajām būvēm.Kā galvenais aspekts tika minēts ieplānoto ēku stāvu skaita samazinājums - iecerēto piecu stāvu vietā apkārtnes iemītnieki vēlas redzēt namu, kas nav augstāks par trim stāviem. Sabiedriskās apspriešanas laikā atklājās vēl kāda interesanta un līdz šim nezināma nianse - pēc Jelgavas pašvaldības ieteikuma projektā iekļauta arī piecstāvu piebūve kultūras namam. Tiesa, vai šīs piebūves celtniecība tiks realizēta dzīvē, būšot atkarīgs no pašvaldības iespējām piedalīties ar līdzfinansējumu.Kritiku par projekta pašreizējo redakciju nācās dzirdēt arī no būvvaldes pārstāvjiem. Viņus neapmierināja šobrīd ieskicētā satiksmes plūsma pie jaunajiem objektiem. Projektā paredzēts, ka piebrauktuve objektiem būs no Dobeles ielas puses, taču, tā kā tā ir vienvirziena, tas var sarežģīt piekļuvi un radīt nevajadzīgus sastrēgumus.Šobrīd projekta īstenotāji vēl nav saņēmuši visu atbildīgo instanču atļaujas, tādēļ pirmā redakcija galīgajā variantā vēl nav apstiprināta, un iedzīvotāji vismaz tuvāko nedēļu laikā pilsētas pašvaldībā var iesniegt priekšlikumus.Kā jau iepriekš ziņots, detālplānojums izstrādāts visam minētajam kvartālam, kura platība ir vairāk nekā 26 tūkstoši kvadrātmetru. Nepilni pieci tūkstoši kvadrātmetru šajā vietā pieder privātīpašniekiem, kuri, savstarpēji vienojoties, vēlas būvēt piecstāvu namu ar veikaliem, izklaides vietām, birojiem un dzīvokļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

AZ

ja ir konstruktīvi ierosinājumi būsim ieintereseti tos uzklausit, lūdzu rakstit uz divas_debesis@inbox.lv

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 19:43

peksis

Apskatīju projektu tik atstāts parks,uzcelta māja un sakārtos pieguļošās ielas.Manuprāt ļoti labi.Uzpriekšu lai veicās.

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 12:47

ribo

Gribētu dzirdēt pamatojumu kāpēc vajag trīs stāvu apbūvi neviss piecu!!!

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 12:38

kāpkokā

Bet manuprāt dome un tās darboņi neko nav bijuši spējīgi izdarīt šajā jautājumā pēdējo astoņu gadu laikā, tāpēc pašreizējā solīšana un barošana ar cerībām ir nožēlojama, jo viņus apstākļi spiež pirms vēlēšanām kautko solīt!

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 10:38

kakaaa

manupraat shiem attiistiitaajiem jaanosaka par pienaakumu celjot buuves, sakaartot arī blakus esoshaas ielas, savaadaak muusu dome to absoluuti nespeej.

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 09:15

Vietējās ziņas