Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apstiprināts «izdzīvošanas budžets» 2

Jelgavas domes sēdē apstiprinātais pašvaldības pamatbudžets paredz no nodokļiem, nodevām un maksājumiem šogad ieņemt 33 754 891 latu, kas ir 74,1 procents, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Lielākais kritums tiek prognozēts iekasētajā iedzīvotāju ienākumu nodokļa apmērā - vairāk nekā seši miljoni latu.

«Šis ir izdzīvošanas budžets, kas tika veidots ar domu maksimāli saglabāt pilsētas pašreizējo attīstības potenciālu,» domes sēdē uzsvēra pašvaldības izpilddirektors Gunārs Kurlovičs.Neapšaubāmi, pašreizējā ekonomiskā situācija līdz ar valstī ieviesto taupības režīmu negatīvi ietekmē iedzīvotāju darba nodrošinājumu un algas, līdz ar to samazinot arī pašvaldības budžeta galvenās ienākumu sadaļas prognozes. Vienlaikus nedrošību rada arī fakts, ka valsts kā ienākumu nodokļa administrētājs pirmo gadu pašvaldībām nedod tā iekasēšanas garantiju.«Patlaban prognozētais ieņēmumu kritums atbilst reālajiem iekasējumiem janvārī,» pēc Latvijas Pašvaldību savienības sēdē spriestā zina teikt Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Irēna Škutāne. «Taču īstā situācija parādīsies martā, kad arī plānota nākamā valsts budžeta grozījumu sēde. Ja valstī ieņēmumi samazināsies, tas iespaidos arī mūs.»Pašvaldības kopbudžeta apjoms 2009.gadā prognozēts 41 381 743 latu apmērā, tajā skaitā 39 509 707 latu būs pamatbudžeta, bet 1 872 036 latu - speciālā budžeta ieņēmumi. Šie skaitļi liecina, ka budžeta ieņēmumu plāns ir par 25,9 procentiem mazāks nekā pērn, un tā ir pirmā reize kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kad Jelgavas dome apstiprinājusi budžetu, kas ir mazāks nekā iepriekšējā gadā. Līdz ar to, sabalansējot budžeta ieņēmumus un izdevumus, būtiski samazināti līdzekļi visām jomām, izņemot sociālo, kur pabalstiem paredzēts pat nedaudz vairāk, nekā 2008. gadā.«Tas gan nenozīmē, ka tiks celts pabalstu apjoms vai paaugstināts slieksnis to saņemšanai, taču pašvaldība rēķinājusies, ka palielināsies to cilvēku skaits, kuriem pabalsts nepieciešams,» I.Škutāne bilst, ka patlaban 90 procentu pabalsta saņēmēju ir pensionāri, bet jau nākamajā mēnesī varētu būt gaidāms «bez darba palikušo un trūcīgo vilnis».Plašāku materiālu lasiet piektdienas, 6.februāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

zinātājs

Tur jau vienu otru lēmumu domnieki pieņēma vispār līdz 31.jūlijam. Kas pēc tam, a ta nekas, vienkārši vairāk naudas nav parezēts.

pirms 11 gadiem, 2009.02.05 22:32

Andrejs

Ka rudenī nesamazinās vēl divas reizes, tad būsim vēl lielākā dimbā...

pirms 11 gadiem, 2009.02.05 21:54

Vietējās ziņas