Apsveic Jelgavas novada mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētājus

Jelgavas novada svētku nedēļas laikā ceturtdien – 17.maijā Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune Zaļenieku kultūras namā novada izcilākajiem skolēniem un viņu pedagogiem pasniedza pašvaldības diplomus un naudas balvas par sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu skatēs, starptautiskos mūzikas, mākslas un profesionālās meistarības konkursos, informē pašvaldībā.

Kopumā apbalvojumi pasniegti 78 skolēniem, kuri 2017./2018 mācību gadā guvuši izcilus sasniegumus dažādās reģionālās un valsts mēroga mācību priekšmetu olimpiādēs, kā arī valsts mēroga vai starptautiskos konkursos. Līdzās skolēniem pateicības izteiktas arī 63 novada pedagogiem par darbu ar talantīgiem skolēniem. Olimpiāžu uzvarētāji un viņu skolotāji saņēma naudas balvas kopumā 9 600 eiro apmērā.

Šogad pamatskolas skolēni un vidusskolēni godalgotās vietas visvairāk ieguvuši matemātikas, bioloģijas, latviešu valodas, svešvalodu, ģeogrāfijas un vēstures valsts mācību olimpiādēs, iegūstot kopumā 18 pirmās vietas, 18 otrās vietas un 26 trešās vietas. Jānorāda, ka labus rezultātus olimpiādēs sasnieguši arī Zaļenieku, Svētes un Vircavas sākumskolu audzēkņi, gūstot kopumā trīs pirmās vietas, vienu otro vietu, vienu trešo vietu un vienu atzinību.

Godalgotas vietas skolēni ieguvuši arī dažādos konkursos. Piemēram, apbalvojumus saņems Lielplatones internātpamatskolas un Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas audzēkņi par sasniegumiem meistarības konkursā “Sienu krāsošana un dekoratīvās krāsošanas darbi” un Valsts profesionālās meistarības konkursā “Ātrākais automehāniķis”. Šogad starptautiskos mākslas konkursos labus rezultātus uzrādījuši arī Kalnciema vidusskolas un Svētes pamatskolas skolēni.

Savukārt Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi saņēma apbalvojumus par izciliem sniegumiem tādos konkursos kā Zemgales reģionu mūzikas skolu audzēkņu konkurss, konkurss - koncertcikls "Talants Latvijai" un konkurss "Mākslinieka Ģ.Eliasa mīklu minot", par tēmu “Lauku ainava”. Kopumā šajā mācību gadā labus rezultātus sasnieguši 14 skolas audzēkņi.


FOTO: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas