Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptaujas dārdzības dēļ Ozolnieku novadā saistībā ar reformu varētu rīkot sabiedrisko apspriešanu 11

Ozolnieku novada domes deputāti 30.maija sēdē varētu lemt par sabiedriskās apspriešanas rīkošanu saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, jo aptauja par šo jautājumu izrādījusies pārāk dārga, informēja domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (LRA).

Pašvaldība cenu aptaujā par socioloģiskās aptaujas rīkošanu aicinājusi piedalīties trīs uzņēmumus, taču atsaucies tikai viens, un piedāvātā summa par 600 zvanu veikšanu bijusi 5700 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Liepiņš klāstīja, ka no aptaujas nolemts atteikties gan tāpēc, ka pašvaldība vēlējusies klātienes aptaujas, gan nesamērīgu izmaksu dēļ.

Plānots, ka domes sēdē deputāti lems par lēmuma, kas paredzēja aptaujas rīkošanu, atcelšanu, kā arī par sabiedriskās apspriešanas organizēšanu.

Vienlaikus Liepiņš vēl nevarēja pateikt, vai domes vadība atsauksies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) aicinājumam tikties Jelgavā saistībā ar reformu, jo 12.jūnijā paredzēta arī domes Attīstības un tautsaimniecības komitejas sēde. Taču lēmumu par tikšanos ar ministru varēs pieņemt katrs deputāts pats.

Jau vēstīts, ka novada domē saņemts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) aicinājums uz tikšanos 12.jūnijā Jelgavas novada domes zālē, kurā paredzēts pārrunāt iecerētās administratīvi teritoriālās reformas gaitu, kā arī atbildēt uz Ozolnieku novada, Jelgavas novada un Jelgavas domju deputātu jautājumiem. Ozolnieku novada domes deputāti vēl lems par iespējamu dalību pasākumā.

"Ņemot vērā, VARAM ministra Jura Pūces līdzšinējo komunikācijas stilu, kas vērsts nevis uz diskusiju, bet monologu un norādēm no augšas, kā turpmāk būs, pat neieklausoties loģiskā argumentācijā un atklāti ignorējot sabiedrības viedokli, šobrīd nedomāju, ka šādām konsultatīvajām tikšanām ir liela nozīme. Izskatās, ka tikšanās un konsultācijas ar pašvaldību pārstāvjiem tiek organizētas vairāk prezentācijas, ne satura dēļ," pauda Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Liepiņš.

Viņš arī norādīja, ka pašvaldība, iespējams, piedāvās ministram iespēju atbraukt uz Ozolnieku novadu un iepazīties ar vietējo sadzīvi, attīstību, kā arī pakalpojumu pieejamību un to kvalitāti.

Tāpat ziņots, ka Ozolnieku novada dome lēmusi rīkot iedzīvotāju aptauju par piedāvāto administratīvi teritoriālo reformu, kas paredz novadu apvienot ar Jelgavas pilsētu un Jelgavas novadu. Aptaujas veikšanu plānots uzticēt pētījumu kompānijai. Tās rezultātus iecerēts iegūt līdz 1.jūnijam.

Ozolnieku novada deputāti uzskata, ka piedāvātais reformas modelis izstrādāts, izmantojot selektīvus pašvaldību rādītājus un nerada pārliecību par reformā definēto mērķu sasniegšanu. Viņi ir pārliecināti, ka piedāvātais reformas variants nav uzskatāms par iedzīvotāju interesēm un teritorijas attīstībai piemērotāko.

Deputāti arī uzskata, ka novads spēj izpildīt visas pašvaldībai noteiktās autonomās funkcijas.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 11

jānis

Ko ta Dainis nebija tik nasks uz aptaujas organizēšanu par veikala izbuvi.

pirms gada, 2019.05.29 07:47

gitiņai

A bet protams sa**** visu zaļo zonu, pašvaldibas zemi ķipa uzdāvināja topiņam. Man liekas tajā vietā tad jau labāk iederētos pirmskolas iestade. Vai man kā iedzīvotājam pajautāja. A tagad kad pašu beņķi tiek a draudēti atcerējās iedzīvotājus.

pirms gada, 2019.05.29 12:53

Cirvis

Es atceros gateri taja vieta,labak butu atstats lai atgadinat iereidniem vinjas nakotne.

pirms gada, 2019.05.29 16:50

Banzai banzai banzai

Mūsu novada vadonis Liepiņš ir uz pareizā ceļa,
vietējie laucinieki izdzenāti,
tagad dosimies cīņā uz Rīgu !

pirms gada, 2019.05.29 10:15

Gita

Tas veikals tev Jani ,laikam uz meles uzkapis! Veikals driz bus gatavs un Tu ludzu uz vinu nenac!

pirms gada, 2019.05.29 11:35

jānis

A kur man būs iepazīties, parunāt par dārziņu ko stādit ko ravēt ?

pirms gada, 2019.05.29 21:09

ierēdnis

Ierēdņi sev paši rada darbu... spriež par aptaujām, sludina konkursus.. trallallā.. laiks ir nauda...
Tieši šī iemesla dēļ arī notiek reforma, lai kaut nedaudz to birokrātisko aparātu ierobežotu.
Tērē mūsu naudu algās un tukšā krēslu deldēšanā.

pirms gada, 2019.05.29 12:41

No Salgales

Neredzu, ka Liepiņam tik ļoti rūp visu novada iedzīvotāju labklājība .

Redzu, kā Liepiņš satraucies par savu labklājību un ir noraizējies, ka varas groži slīd no rokām.

pirms gada, 2019.05.29 14:59

māris

Ja ar Liepiņu tad labāk pie Rāviņa,ja bez tad lai paliek kā ir tagad.Bardaks tāpat,netīrāku ciematu grūti atrast.

pirms gada, 2019.05.29 17:00

Mārim

Netīrāku... komentētāju grūti atrast

pirms gada, 2019.05.29 19:38

Vietējās ziņas