Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar AH1N1 saslimusi jelgavniece

Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) ir reģistrējusi pirmo laboratoriski apstiprināto jaunās gripas AH1N1 saslimšanas gadījumu Latvijā. Saslimusī ir jelgavniece, kas apmeklēja ASV un Kanādu un tagad ārstējas Latvijas infektoloģijas centrā.

Kā informē pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta, pamatojoties uz Pasaules Veselības organizācijas (PVO) izsludināto gripas pandēmijas 6.fāzi, Jelgavas pašvaldībā notikusi ārkārtējā pretepidemioloģiskās komisijas sēde, kurā nolēma aktualizēt pilsētas rīcības plānu gripas pandēmijas gadījumā. Ir notikusi speciālistu tikšanās ar pilsētas ģimenes ārstiem, kuri ir informēti par jauno gripas vīrusu un rīcību aizdomu gadījumā par šo saslimšanu.Lai arī Latvijā ir konstatēts pirmais AH1N1 gripas slimnieks, iedzīvotājiem nav pamata uztraukties, jo PVO uzskata, ka kopumā pandēmijas smaguma pakāpe pašreiz vērtējama kā mērena. Vairums cilvēku pēc saslimšanas ar AH1N1 gripu pārslimo un izveseļojas bez īpašas medicīniskās palīdzības un hospitalizācijas nepieciešamības.SVA atgādina - gadījumā, ja septiņu dienu laikā pēc atgriešanās no ceļojuma pa jaunā gripas vīrusa skartajām teritorijām tiek konstatēta temperatūras paaugstināšanos, kā arī iesnas, sūrstošs kakls, klepus, nogurums un kaulu laušana, cilvēkam nekavējoties jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un jāinformē par ceļojumu. Gadījumā, ja saslimšanas simptomi parādās jau ceļojuma laikā vai lidmašīnā, ceļotājs tiek aicināts meklēt medicīnisko palīdzību vai par sliktu pašsajūtu informēt lidmašīnas personālu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas