Ar Brīvības ielu stāstiem un ainavu fotogrāfiju izstādi LNB atklās reģionu forumu

Rīt Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotais un Latvijas simtgades programmas atbalstītais reģionu forums “Brīvība, ainava – mēs” par Latvijas pilsētu un reģionu īpašām vērtībām un simboliem turpmākai valsts izaugsmei, akcentējot divas galvenās aktivitātes – Brīvības ielu stāstus un Latvijas ainavu dārgumus, informē Zemgales Plānošanas reģiona pārstāvis Juris Kālis.

Dalību forumā pieteikuši gandrīz 40 interesentu no Zemgales pašvaldībām, izglītības un kultūras iestādēm, kā arī no vairākām nevalstiskajām organizācijām. Par foruma vienu no galvenajiem notikumiem kļūs izstādes “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt” atklāšana. Katru Latvijas reģionu – Kurzemi, Latgali, Vidzemi, Zemgali un Rīgas reģionu – izstādē raksturo desmit ainavu dārgumi.

Ar Zemgales “desmitnieku”, kurā ietilpst Bauskas, Aizkraukles, Jelgavas, Mežotnes, Rundāles, Saukas, Tērvetes, Kokneses, Skrīveru un Dobeles apkaimes skaistākās ainavas, ikviens interesents varēja iepazīties reģionālajā izstādē, kas vairāk nekā mēnesi bija apskatāma Jelgavas pilī. Izstādē, kas Gaismas pilī apskatāma līdz 1. novembrim, būs aplūkojamas visas 50 Latvijas ainavas pērles, kas, ņemot vērā sabiedrības un ekspertu balsojumu, dārgumu krātuvē iekļautas no pavisam 928 pieteiktajām ainavām. Tās ir vietas un teritorijas Latvijas laukos, ciemos un pilsētās, kas ir īpašas reģionu vērtības neatkarīgi no to pašreizējā aizsardzības statusa. Izstādē apmeklētāji varēs izlasīt ainavu aprakstus, apskatīt speciāli uzņemtās mūsdienu fotogrāfijas un vēsturiskos attēlus no iedzīvotāju iesūtītā materiāla un LNB krājuma. Izstāde būs ceļojoša, tāpēc, sākot ar novembri, interesenti reģionos, sazinoties ar LNB, to varēs pieteikt un eksponēt pa daļām vai kopumā kādā no savām izstāžu zālēm.

Piektdienas forumā Zemgali pārstāvēs un savu redzējumu par Sēlijas ainavas bagātībām un pārmaiņām laikmetu griežos sniegs biedrības “Sēlijas palete” vadītāja daudzu glezniecības plenēru rīkotāja sēliete trešajā paaudzē māksliniece Ligita Caune no Viesītes, bet kultūras programmu bagātinās Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris “Spīgo” diriģentes Līgas Celmas-Kursietes vadībā.

Foruma laikā kļūs zināmi arī Eiropas Padomes tradicionālās Ainavas balvas konkursa nacionālās atlases laureāti. Zemgales Plānošanas reģions konkursa pirmajā kārtā nacionālajai atlasei bija izvirzījis Jelgavas pašvaldības pieteikto darbu “Pasta salas labiekārtošana” un Dobeles novada pašvaldības veikumu – “Zaļā pilsētvide – Bērzes upes labā krasta labiekārtošana pie Livonijas ordeņa pilsdrupām”.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas