Ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 7.februārim 11

Ar Covid-19 pandēmijas mazināšanu saistītie ierobežojumi valstī būs spēkā līdz 7.februārim, otrdien mediju pārstāvjus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Par ierobežojumu turpināšanu otrdien konceptuāli vienojusies valdība un Krīzes vadības padome, tomēr gala lēmums par konkrētiem ierobežojumiem tiks pieņemts ceturtdien, 21.janvārī, gaidāmajā valdības sēdē.

Kariņš atzina, ka šonedēļ pirmo reizi vērojama Covid-19 izplatības stabilizēšanās, tomēr situācija slimnīcās saglabājas izteikti kritiska.

"Ņemot to vērā, tika pieņemts lēmums pagarināt esošos ierobežojumus līdz 7.februārim, savukārt mazajām klasēm no nākamās pirmdienas mācības notiks attālināti," sacīja Kariņš, piebilstot, ka ceturtdien tiks lemts par esošo ierobežojumu turpināšanu, nevis jaunu ieviešanu.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) piebilda, ka līdz 7.februārim saglabāsies arī prasība iedzīvotājiem nedēļas nogalēs ievērot komandantstundu.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 7.februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Tomēr vairāki no tiem ir spēkā līdz 25.janvārim, piemēram, noteiktie ierobežojumi attiecībā uz pakalpojumu un tirdzniecības jomām.

Līdz 25.janvārim ir aizliegti skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumi, sporta inventāra noma iekštelpās un fotopakalpojumi klātienē, izņemot fotogrāfiju izgatavošanu dokumentiem, kā arī saimnieciskie pakalpojumi klātienē, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu. Tāpat aizliegtas dzinējmedības.

 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 11

cilvēks

tikai nebļaujam par apenēm :) Kamēr individuālās medības nav aizliegtas, tikmēr nav par ko uztraukties. Sērgu uzveiksim. Galvenais, kad vazājaties pa mežu, ieraugot lopiņu, nepieirsiet biksi. Nevar nopirkt. Tas pilsētniekiem. Meži brīvdienās pilni ar jums, pēc jums paliek mēsli. Daudz mēslu. Jūs padarīsiet mūs, lauķus, par mizantropiem. Un jā, tas viens, kas neko neizmeta grāvī, neskaitās.

pirms mēneša, 2021.01.19 16:43

Gf

Nekārtīgi cilvēki ir visur. Gan pilsētā, gan laukos dzīvo cūkas.

pirms mēneša, 2021.01.19 18:15

cilvēks

maz to cūku laukos. Cilvēki te apkārt sarēķinājuši, ka tirgū cūks vieglāk sanāk. Vienkāršāk ir slinkot. Bet dažiem tomēr vēl ir gan cūks, gan govs, gan vistas. Prieks par tiem. Jo, iespējams, ka korons tik vienkārši nebeigsies. Daži te par čipošanu muld. Man savukārt šķiet, ka pasaule lēnām pieradina cilvēkus iztikt bez tā, kas reālajā dzīvē nav nepieciešams. Droši vien jau arī blēņas, bet iedomājieties, ka būsim nepaklausīgi un mums atslēdz (sākumā, protams, ierobežo piekļuvi "nevajadzīgām" vietnēm). Vēlāk elektrību. Piemēram naktīs privātmājās.... tas tā, lai ir ko padomāt. Protams, muļķības. Bet nervus pabojāt ta vajag. Īpaši tiem, kas lauķus par cūkām saukā. :DDD Tie lauķi, kas cūkojas, nav lauķi, bet cilvēki, kam nav bijusi iespēja, vai kas to nav pratuši izmantot. Cilvēki, kam jāpalīdz.

pirms mēneša, 2021.01.19 18:30

IJa

Vīriešu odekolonam pēc skūšanās - krusts pāri. Atradām tomēr mazā veikaliņā. Krasnaja Moskva, Šiprs, utt. 99 centi. A ko lai dara? Cirks. Ja es varu ieiet veikalā, kādēļ es nevaru paņemt to kas tur ir?!

pirms mēneša, 2021.01.19 19:54

cilvēks

paraudi

pirms mēneša, 2021.01.19 20:05

cilvēks

Nu reku vēl viens, kam vajag palīdzību.

pirms mēneša, 2021.01.20 07:25

cilvēkam

Liekas,ka esi no tiem, kuriem ja valdība liktu plikiem katru dienu četrāpus rāpot stundu pa mežu lai pēc viņu domām cīnītos ar covidu, tu to arī darītu :)

pirms mēneša, 2021.01.20 11:16

cilvēks

neuzminēji, un tas arī neizbrīna. Es esmu no tiem, kas saprot, ka cīnīties pret valdību ir bezjēdzīgi, neatkarīgi no tā, cik glupus rīkojumus pieņem, es to nespēju mainīt, tātad nav jēga pretoties. Bet es spēju pielāgoties.
Pa lielam nekas jau nav noticis - ir jāuzvelk maska, kad dodies sabiedrībā un ir nedaudz sarežģītāk nopirkt dažas preces. Jāēd ir mājās vai parkā uz soliņa vai darbavietā ar kolēģiem vai mašīnā, vai mežā. Bet nekur nav rakstīts, ka ēst ir aizliegts. Personīgi man vienīgais, kā pietrūkst , ir koncerti un teātris.
Tie, kas raud, ka tiem kaut kas atņemts - teicu jau - paraudiet. Un jā - kovid ir. Tas ir tieši tāds, kā par to mums stāsta.

pirms mēneša, 2021.01.20 12:50

cilvēkam

Galvenais ticēt visam ko raksta.It seviķši ZZ un Delfos.Nekādus citus infomācijas avotus izskatās neizmanto. Uz sētām kādreiz bieži varēja lasīt vārdu XY...Bet tas nenozīmēja ka aiz sētas tas bija atrodams.

pirms mēneša, 2021.01.20 13:18

cilvēks

lai gan tu esi dumjš un nesaproti rakstīto, tomēr pamēģināšu vēlreiz. Man neinteresē vīrusa izplatība, neinteresē cipari, ko raksta medijos, neinteresē, kurš konkrēti sēž valdībā un pieņem likumus. Mani interesē paši likumi. Interesē tādēļ, ka tie ietekmē to, ko es daru šobrīd un plānoju darīt rīt. Tā kā es nevaru ietekmēt likumu pieņemšanu vai atcelšanu, tad man jāpielāgojas. Kliegt un paraudāt nav jēgas. Ir jāsadzīvo ar to, kas ir. Vēlreiz atkārtoju - korons ir un būs. Tu nevari šo aksiomu izmainīt. Pavasarī tas bija tāds, kā stāstīja tad, tagad tas ir tāds, kā stāsta tagad. Rīt tas būs citāds, bet tas būs. Ja tev liek sēdēt mājās, tad sēdi mājās, sargā savu ģimeni. Vai no vīrusa sargā, vai no tā blakusefektiem, vienalga. Tikai tas ir tavs mērķis. Debates par to, vai korons eksistē, vai apenes ir svarīgākas par zeķītēm, ir bezjēdzīgas.
Starp citu Lejassaksonijā iedzīvotāji paši šobrīd vācot parakstus, lai ierobežojumi būtu vēl stingrāki. Uzmini, kurā lv portālā par to raksta. Domāju, ka nevienā.

pirms mēneša, 2021.01.20 15:08

Vietējās ziņas