Ar desmit dienu intensīvo kursu iepriekš no profesijas aizgājušām māsām palīdzēs atsākt darbu nozarē

Latvijā tiks sagatavots desmit dienu intensīvais kurss, lai no profesijas aizgājušām medicīnas māsām palīdzētu atsākt darbu nozarē, šodien lēma valdībā.

Kā norādīja Veselības ministrijā (VM), 13.janvārī ir noslēdzies iepirkums, lai piedāvātu risinājumus profesionālo prasmju atjaunošanai māsām veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai Covid-19 pandēmijas situācijā. Projekta ietvaros tiks sniegts intensīvs desmit dienu kurss ar praktiskajām mācībām medicīnas māsām, kuras, lai atsāktu darbu veselības nozarē, ir atjaunojušas reģistrācijas termiņu.

VM atzīmēja, ka kursi paredzēti māsām, kuras ir ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā un kuras ne agrāk kā 2020.gadā ir sākušas darbu ārstniecības iestādē māsas profesijā, un kuru ārstniecības iestāde ir rekomendējusi šīm mācībām. Mācības plānots sākt janvārī.

VM ieskatā, būtisks ir arī to mediķu atbalsts, kuri vēlas atgriezties darbā ārstniecības personas profesijā, bet kuriem ir beidzies reģistrācijas termiņš reģistrā, vai kuri vēlas nokārtot ārstniecības personas sertifikācijas eksāmenu, līdz ar to iegūstot prakses tiesības ne tikai profesijā, bet arī specialitātē.

Par būtisku VM ir atzinusi arī to mediķu atbalstu, kuri vēlas atgriezties darbā ārstniecības personas profesijā, bet kuriem ir beidzies reģistrācijas termiņš reģistrā vai kuri vēlas nokārtot ārstniecības personas sertifikācijas eksāmenu, līdz ar to iegūstot prakses tiesības ne tikai profesijā, bet arī specialitātē.

Pēc Valsts kancelejas klāstītā, projektā paredzēts, ka nepieciešams precizēt Ministru kabineta 2020.gada 6.novembra rīkojuma "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" apakšpunkta prasības pieaugušo profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmu apguvei, nosakot izņēmumus, kas ir medicīnas māsu apmācībai klātienē, praktisko un klīnisko mācību un profesionālās izglītības pārbaužu veikšanai klātienē ārstniecības personas reģistrācijas termiņa atjaunošanai Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā. Tāpat pie izņēmumiem attiecas ārstniecības personas sertifikācijas eksāmena kārtošana klātienē.

VM skaidroja, ka apmācības var veikt, ja iestāde nodrošina praktiskās un klīniskās mācības vienlaikus tikai vienas izglītības iestādes grupas dalībniekiem, kā arī nodrošinot viena sertifikācijas eksāmena pretendenta un vismaz viena sertifikācijas komisijas locekļa vai sekretāra dalību klātienē, vienlaikus pārējiem komisijas locekļiem nodrošinot attālinātu pieeju eksāmena norisei. VM arī atzīmēja, ka apmācības visos gadījumos notiks, ievērojot divu metru distanci un lietojot mutes un deguna aizsegus.

Tāpat VM norādījusi, ka mērķis ir noteikt prasības, kas ļauj piesaistīt papildu medicīnas māsas darbam veselības nozarē, un ļauj veikt praktiskās un klīniskās mācības un profesionālās izglītības pārbaudes klātienē ārstniecības personas reģistrācijas termiņa atjaunošanai, kā arī sertifikācijai un resertifikācijai.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas