Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar ES atbalstu stimulēs amatniecību

Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. - 2013.gadam atbalstītā projektā "Amatniecības pārrobežu sadarbības tīkls kā Latvijas - Lietuvas pierobežas pievilcības veicinātājs" ceturtdien, 26.martā, Zemgalē iecerēts organizēt projekta sākšanai veltītu konferenci ar visu partnerinstitūciju pārstāvju piedalīšanos, informē Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) informācijas speciālists darbam ar plašsaziņas līdzekļiem Juris Kālis.

Projekta mērķis ir veicināt Latvijas-Lietuvas pierobežas teritorijas pievilcību un konkurētspēju, attīstot amatniecības pārrobežu sadarbības tīklu, kā arī, stiprinot jau esošās kultūras un vēsturiskā saites Vidusbaltijas reģionā.Tāpat projekta mērķis ir veicināt kopējo mākslas un amatniecības mantojuma vērtību saglabāšanu, attīstīt amatniecības un lietišķās mākslas nozari kā līdzekli tūristu intereses vairošanai par Zemgali un kaimiņu reģioniem Lietuvā, izveidot amatniecības un lietišķās mākslas atbalsta infrastruktūru, tādējādi nodrošinot ilgtspējīgu amatniecības nozares attīstību, veicinot arī uzņēmējdarbību.Projekta kopējais budžets ir 1 606 075 eiro (1 128 755,93 lati). No tā 1 365 163,75 eiro (959 442,54 lati) jeb 85% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums, bet 240 911,25 eiro (169 313,39 lati) - partneru līdzfinansējums. Projekta ieviešana ilgs 24 mēnešus.Projekta vadošais partneris ir ZPR, un kā partneri no Latvijas puses tajā piedalās Bauskas un Jelgavas rajona padome, Dobeles pilsētas dome, Zasas, Vīpes, Glūdas, Jaunsvirlaukas, Līvbērzes un Svētes pagastu padomes un Viesītes pilsētas ar lauku teritoriju pašvaldība. Savukārt no Lietuvas puses - Rokišķu un Biržu rajona pašvaldība, kā arī Šauļu apgabala administrācija un Jonišķu Tūrisma un biznesa informācijas centrs.Galvenās aktivitātes ir vērstas uz amatniecības un kultūras mantojuma saglabāšanu, kas ietver digitālās koka amatniecības muzeja izveidi, militārās amatniecības ekspozīcijas attīstību Lietuvas pusē, koka un aušanas amatnieku grupas izveidi, ceļojošās izstādes organizēšanu, amatniecības un mākslas tūrisma veicināšanu, tostarp jaunu tūrisma maršrutu un informatīva bukleta izveidi vairākās valodās, kā arī piedalīšanos starptautiskajās izstādēs.Paredzēts izveidot amatniecības un mākslas atbalsta infrastruktūras tīklu, veikt atsevišķu ēku rekonstrukciju, amatniecības un mākslas centru iekārtošanu, sadarbības tīkla attīstības plāna izstrādi, kā arī aktivizēt uzņēmējdarbību, organizējot mācības un pieredzes apmaiņas braucienus amatniekiem, izveidojot amatniecības un mākslas industrijas katalogu reģionā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas