Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar jaunu preparātu pret putekļiem 14

Lai mazinātu grantēto ceļu putēšanu, Jelgavā, Romas un Atmodas ielās izmēģināta speciāla putekļus absorbējoša viela. Ja eksperiments būs veiksmīgs, plašāk šo metodi pilsētā varētu izmantot nākamgad.

Aģentūras «Pilsētsaimniecība» direktors Andrejs Baļčūns skaidro, ka ielu atputekļošanai izmantota Somijā ražota putekļus absorbējoša viela «cc Road», kas mazina ceļa putēšanu un cietina tā klātnes virskārtu. Greiderējot ceļu, ar sāls kaisītāju tajā iestrādā putekļus absorbējošu materiālu, vienlaicīgi ceļu mitrinot. Vasarā «cc Road» lietojams kā putekļu absorbētājs, bet ziemā to var izmantot kā ledus un sniega kausētāju.«Šogad šo ceļu atputekļošanas metodi tikai pārbaudām. Iespēju materiālu izmantot arī ziemā gan pagaidām neapsveram. Vēlamies rūpīgi izvērtēt «cc Road» darbību. Šī metode raksturota kā ekonomiski izdevīga ilgtermiņā, jo paildzina ceļa ekspluatācijas laiku. Svarīgi, ka «cc Road» ir pilnīgi nekaitīga apkārtējai videi un cilvēkiem,» norāda aģentūras «Pilsētsaimniecība» direktors.1000 kilogramu vielas paredzēti 6000 kvadrātmetriem brauktuves, proti, ar šo daudzumu var absorbēt putekļus 6 metrus platā grants ceļā viena kilometra garumā. Viena kvadrātmetra apstrādāšana izmaksā apmēram 11 santīmus. Viena tonna Somijā ražota preparāta maksā 325 latus bez PVN.«CC Road» jau pielietots Romas ielā un Atmodas ielā. Vēl šo preparātu Jelgavā plānots izmēģināt 4.līnijā, 5.līnijā, Kārļa ielā un Parka ielā. Ja ceļu atputekļošanas materiāla izmantošana attaisnosies, pilsētas apsaimniekotāji apsvērs iespēju šo metodi izmantot arī plašāk.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

rasma

Kura vieta Riga labak nopirkt vZZ un pie viena sanemt informaciju par tarifiem,un citiem noteikumiem .Busu Riga 18 ,04.Var pa centru,vai Ilguciemu .Ar cienu gadu atbildi Rasma

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 14:39

Ivars

Ir interese par preperātu «cc Road»,tad sīkāka informācija par: cenām,pielietojumu,dabības efektivitāti un ilgumu pa telefonu: 26734341 Ivars

pirms 11 gadiem, 2009.05.26 11:02

zmuris

no kālija hlorīda, vel neesmu noskaidrojis vai tas nav kaitīgs auto virsbūvei, jo vestnesi rakstits, ka ziemā viņu var izmantot ka atkausetaju- pretslides materialu. un cik veseligi ir ieelpojot šis vielas putekļus ari nezinu.

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 23:37

no kālija hlorīda, vel neesmu noskaidrojis vai tas nav kaitīgs auto virsbūvei, jo vestnesi rakstits, ka ziemā viņu var izmantot ka atkausetaju- pretslides materialu. un cik veseligi ir ieelpojot šis vielas putekļus ari nezinu.

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 23:36

raitislomiks

beidziet vienreiz slavināt to savu bērziņu vai liepiņu vai kā viņu tur. Savu partijas aģitāciju varat veikt citur. Atradies laimnesis, kas gadu pirms vēlēšanām saausījies lai tiktu pie varas. kur tad šis bija visu laiku, īpaši tad, kad neviens par Jelgavu nejūsmoja. Tagad kaut k;ads te nāk, uztaisa sevi par supervaroni un visu noliek.Es atzīšos godīgi, es strādāju vienā no uzņēmumiem, kas nepieder pašvaldībai, bet ir saistīts ar to. Un arī es esmu pielicis roku daudzu darbu darīšanā un ja to visu nolej ar dubļiem, jūtos ļoti sarūgtināts. ieteiktu populistu kantorim parunāt ar cilvēkiem uz ielas, iejukt pūlī arī ikdienā, nevis tikai īpašās reizēs un pārējo laiku paŗvietoties ar ekskluzīviem auto. Tas attiecas arī uz atsevišķiem citiem varas kāriem LPP?LC kandidātiem, arī uz to dāmu, kas domē strādā.
Žēl, ka ir cilvēki, kas tik vienkāŗši var visu nolikt, lai gan paši neko dižu nav paveikuši, ar ko lepoties.es šajās vēlēšanās vispār neparvienu vairs nebalsošu, bet citiem iesaku rūpīgi apdomāt, ko tādi liepiņi te ir atraduši, ka tik ļoti raujas pie varas ar visiem līdzekļiem, lai atdotu savu balsi.

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 16:16

dullā

Ceļu atputekļošanu varētu izmēģināt arī Ganību ielā, vairs nav ko elpot. Putekļi nāk gan no vienas puses, gan no otras. GRIBAS ELPOT SVAIGI.

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 15:12

dddd

Romas ielā eksperiments pagaidām ir sevi attaisnojis. Nu jau var pat elpot... Ka tik braucēji ievērotu ātruma ierobežojuma zīmi ''40''. Un kā nu būs pēc pirmās greiderēšanas....?

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 10:37

lomiks

Jēga no Liepiņa parādīšanās pie Jelgavas politikas apvāršņiem jau šobrīd ir sevi attaisnojusi. Paskataties, kā Liepiņš atklāja veidu kā taisās sakārtot ielas, tā esošie tūlīt sakustējās un lepni klāsta ka tie ir viņu plāni. Steidzīgi tika dažas ielas pārklātas ar asfalta kārtu, vienīgi žēl, ka pie Annas baznīcas tas noticis, jo redz prezidents brauc uz bērēm! Gribētos tomēr, ka šādiem darbiem būtu plānveida raksturs nevis "āksta" prezidenta ierašanās pie sava čoma Rāviņa.

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 10:17

siram

Pofig, no kaa taa sastaav, bet Parka ielaa to vajag izmeegjinaat :)

pirms 11 gadiem, 2009.05.13 22:19

Zuze123

4 līnijā tiek nevis mazgātas/tīrītas ielas, bet gan pamatīgi tērēta nauda ! Tas kādā kvalitātē paliek ceļi pēc mazgāšanas, atšķiras tik maz no nemazgātiem, ka jēgas nav. Ja gadās kāds lielāks dubļu pleķītis, tā tas tiek izsmērēts nevis savākts vai noamzgāts, tad kāda velna pēc ir tā jātērē nauda ?? Labāk būtu te guļošos policistus uzlikuši, jo skūteristi te nēsājas kā traki, nenormāli gāzējot - bet šeit dzīvo daudz mazu bērnu...... to gan varētu īstenot .....

pirms 11 gadiem, 2009.05.13 22:18

Greex

Interesanti, no kā sastāv šī "dabai nekaitīgā" viela?

pirms 11 gadiem, 2009.05.13 15:08

Vietējās ziņas