Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Jelgavā notiks Tehniskās jaunrades dienas

Lai atjaunotu tehniskās jaunrades tradīcijas un rosinātu jauniešu interesi par inženierzinātnēm, visā Latvijā novembrī norisināsies Tehniskās jaunrades dienas, kuru laikā jaunieši varēs konstruēt, veidot un būvēt priekšmetus, lai ar tiem piedalītos dažādās tehnisko disciplīnu sacensībās – robotikā, lidmodeļu un katapultu būvē un ķīmijā. 7.novembrī pasākums notiks Jelgavā.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Informācijas centra korespondente Egita Kancāne informē, ka pirmais Tehniskās jaunrades dienu pasākums norisināsies 1.novembrī RTU Rīgā. Turpmākie Tehniskās jaunrades dienu pasākumi paredzēti Latvijas lielākajās pilsētās: 7.novembrī – Jelgavā, 14.novembrī – Daugavpilī, 21.novembrī – Valmierā, 22.novembrī – Liepājā.Tehniskās jaunrades dienu laikā pieredzējuši treneri, jauniešiem visā Latvijā piedāvās «Robotikas darbnīcā» iemācīties pašiem uzbūvēt līnijas sekotāja robotu, «Mehānikas praktikumā» konstruēt lidmodeļus un katapultas, «Ķīmijas laboratorijā» izveidot savu unikālo traipu tīrīšanas līdzekli, kā arī uzzināt vairāk par ūdens īpašībām. Visas dienas garumā bērni un jaunieši tiks iesaistīti konkursā «Apkārt inženierzinātnēm».Darbosies arī informācijas stends, kur būs iespējams iegūt informāciju par izglītības iespējām dabas un inženierzinātņu jomā. Mazliet vecāki pasākuma apmeklētāj varēs uzzināt par Latvijā pieejamiem finanšu instrumentiem biznesa idejas tālākai attīstībai biedrības «Zināšanu un inovācijas sabiedrība» veidotajā informatīvajā prezentācijā «Sameklē atbalstu savai inovācijai!».«Brīdī, kad valsts kaļ ekonomikas atveseļošanas plānus un uzsver zināšanu trīsstūra «izglītība – pētniecība – inovācijas» nozīmi pārmaiņu laikā, studenti vēlas pievērst jauniešu uzmanību tām zinātnes jomām un studiju virzieniem, kas nākotnē, risinot ekonomiskās problēmas, Latvijai būs visvairāk nepieciešami,» atzīst RTU Studentu parlamenta prezidents Artūrs Zeps. Tehniskās jaunrades dienas, tiek organizētas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta «Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma» ietvaros un to līdzfinansē  Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Pasākumu organizē Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments un to atbalsta biedrība «Zināšanu un inovācijas sabiedrība».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas