Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Jelgavas sadraudzības pilsētā Baranovičos aug protesti 2

“Gaisotne kaist! Nav bojāgājušo cilvēku, bet ielu protestos ir bojātas automašīnas. Veikali strādā saīsinātu darba laiku,” zz.lv teica Jelgavas brāļu pilsētas Baltkrievijā Baranoviču neatkarīgā medija “Intex-press” pārstāvis. Viņš atturējās minēt savu vārdu, kā arī to, kāds Baranovičos ir prezidenta vēlēšanu rezultāts. “Oficiāli 79 procenti balsu ir par tagadējo prezidentu. Cilvēki tam netic, un tāpēc arī ir protesti,” skaidroja baltkrievu žurnālists un piebilda, ka vēlēšanu iecirkņos netika ielaisti neatkarīgie novērotāji.

Baranovičos, līdzīgi kā galvaspilsētā Minskā un citās Baltkrievijas pilsētās, jau otro diennakti nerimst ielu protesti, Minskā viens cilvēks ir gājis bojā.

Jelgavas baltkrievu biedrības “Ļanok” (57 biedri) vadītāja Jeļena Grīsle teic: “Esmu pret vardarbību gan no protestējošo, gan no prezidenta atbalstītāju puses.” Viņa seko informācijai medijos un redz un dzird tikai to informāciju, ko mums rāda dažādi masu mediju avoti.  J.Grīsle min, ka ar sadraudzības pilsētu Baranovičiem biedrībai personīgo kontaktu nav. Biedrības sadarbības projekti ar Baranoviču kolektīviem  uz doto brīdi ir beigušies.  

Tikmēr Latvijā sociālajos medijos izplatās Baltkrievijas vēstniecībā Latvijā notikušo Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu protokola foto, kurā redzams, ka no pieciem prezidenta kandidātiem visvairāk balsu – 421 jeb 67,4 procentus – ir ieguvusi opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska. Līdzšinējais prezidents Aleksandrs Lukašenko saņēmis vien 183 jeb 29,3 procentus balsu. Minēto publikāciju Baltkrievijas vēstniecība Latvijā nekomentē.

Baltkrievu opozīcijas pārstāvis Ramans Kavaļčuks, kas 2001. gadā emigrēja no Baltkrievijas un kā konsultants darbojas arī Latvijā, zz.lv teica, ka prezidenta vēlēšanās S.Tihanovska ir uzvarējusi 25 no 27 Baltkrievijas vēstniecībām ārzemēs. Līdzšinējā prezidenta A.Lukašenko uzvara ir pasludināta kaimiņvalstī Krievijā, kur Maskavā pie Baltkrievijas vēstniecības bija sastājusies divu kilometru gara vēlētāju rinda. “Baltkrievijas ekonomika nevar funkcionēt bez Krievijas atbalsta, un tā ar savu kurināmā cenu Baltkrieviju subsidē. Beidzamajos piecos gados dzīves līmenis ir pasliktinājies. “Turklāt Lukašenko nereaģēja uz “Covid-19” pandēmijas krīzi. Reāli Baltkrievijā ir vairāk nekā 300 tūkstoši inficēto un vairāk nekā desmit tūkstoši mirušo, tostarp medicīnas darbinieki,” politisko pārmaiņu nepieciešamību skaidro R.Kavaļčuks.

Vairāk 13. augusta “Zemgales Ziņās”

Foto: “intex-press”

Pievieno komentāru

Komentāri 2

z

Tad jau pašvaldības delegācijai ir jādodas uz sadraudzības pilsētu, lai protestos atbalstītu tās iedzīvotājus.

pirms mēneša, 2020.08.12 00:53

A.K.

Ņemot vērā to, ka pie mums viss ir vislabākajā kārtībā, tad tik tiešām vajag iejaukties kaimiņvalstu iekšējās lietās, lai arī tur atļauj visu izlaupīt, ko vien var, lai netiesā noziedzniekus, bet krimināllietas velk 1 un vairāk gadu garumā un līdzīgi.
Tas nav mums pieņemami, ka tur Prezidents neļauj spļaut ģīmī ne sev, ne savai tautai.

pirms mēneša, 2020.08.12 07:33

Vietējās ziņas