Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Ozolnieku novada pašvaldība plāno vērsties ST saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu 2

Arī Ozolnieku novada pašvaldība, līdzīgi kā vairākas citas vietvaras, izskata iespēju vērsties Satversmes tiesā (ST) saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, informē novada domē.

Jautājumu bija plānots skatīt aizvadītajā domes sēdē. Taču lēmums netika pieņemts, lai domnieki varētu iepazīties ar pieteikuma saturu. Jautājumu nolemts izskatīt ārkārtas domes sēdē.

Lai arī Ozolnieku novada domē ir sagatavots un deputātu apspriešanai nodots pieteikums ST, lai Ozolniekus saglabātu kā patstāvīgu vienību Latvijas novadu kartē, "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums", kas paredz Ozolnieku novada apvienošanu ar Jelgavas novadu, stājies spēkā, un līdz tiesas sprieduma paziņošanai pašvaldībām jāpilda tā prasības.

ST ierosinātas vairākas lietas saistībā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu.

Lietas ierosinātas par Mazsalacas novada pievienošanu Valmieras novadam, Iecavas pilsētas un Iecavas pagasta pievienošanu Bauskas novadam, kā arī par Murmastienes pagasta, Varakļānu pagasta un Varakļānu pilsētas pievienošanu Rēzeknes novadam.

Tāpat ierosinātas lietas par Salas pagasta un Sēlpils pagasta pievienošanu Jēkabpils novadam, Carnikavas pagasta pievienošanu Ādažu novadam, kā arī par Vangažu pievienošanu Ropažu novadam un Inčukalna pagasta pievienošanu Siguldas novadam.

Arī vairākas citas pašvaldības izteikušas gatavību vērsties ST pret administratīvi teritoriālo reformu.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Idejai

Tukša naudas izšķiešana.
Veļeckis sēž uz diviem krēsliem,gan Jelgavas novadā,gan Ozolniekos, tā kā viņš ir par apvienošanos-un nevajag izlikties, ka Ozolnieku iedzīvotāju interese viņam rūp!

pirms 13 dienām, 2020.09.15 09:26

Aina Aina

Piekritu. Ožiem beigas. JNovadā rulē Z. kunga "druškas", dala amatus un atlaiž cilvēkus, par iedzivotājiem rupēties nav laika. Tas pats gaida ari Ozolniekus.

pirms 13 dienām, 2020.09.15 10:10

Vietējās ziņas