Arī rudens brīvlaikā rutīnas skrīningu skolās veiks pēc ierastā grafika 2

Ņemot vērā augstos inficēšanās ar Covid-19 rādītājus, arī rudens brīvlaikā, no 18. līdz 24. oktobrim, 1.–12. klašu skolēnu testēšanu rutīnas skrīninga ietvaros laboratorijas veiks pēc ierastā grafika. Testēšanai izglītības iestādēs jānotiek epidemioloģiski drošos apstākļos, samazinot kontaktu laiku, lai nerastos jauni inficēšanās riski, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.


Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza uzsver, ka Jelgavas skolēnu vecāki informācijai par testēšanas norisi izglītības iestādē skolēnu brīvlaikā aicināti sekot līdzi "E-klasē".

Izglītības un zinātnes ministrijā norāda, ka rutīnas skrīninga testus nodod skolēni un izglītības iestāžu darbinieki, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta un kuri iesaistīti formālajā izglītībā, interešu izglītības, sporta, neformālās izglītības un citās ārpusskolas aktivitātēs, kurās nepieciešams apliecinājums par negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

 

"Lai gan skolēni nākamnedēļ dosies rudens brīvlaikā, visas skolas darbu turpinās. Lai 25. oktobrī skolēni droši varētu atgriezties skolā, arī rudens brīvlaikā tiem skolēniem un izglītības iestāžu darbiniekiem, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, tāpat kā līdz šim katru nedēļu obligāti ir jāveic skrīninga tests," skaidro G.Auza, uzsverot, ka informāciju par testēšanu katrā skolā vecāki var iegūt "E-klasē", kā arī neskaidrību gadījumā vecāki aicināti sazināties ar bērna skolu. "Tiklīdz kādam no testējamiem ir kaut mazākie saslimšanas simptomi, lūgums uz testa veikšanu tomēr nenākt, bet gan sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai lūgtu mediķa padomu, kā atveseļoties," tā G.Auza.

 

Ja objektīvu iemeslu dēļ skolēns nevarēs ierasties uz testēšanu savā izglītības iestādē, piemēram, ir slims vai neatrodas Latvijā, viņam būs iespēja veikt testu jebkurā "BIOR","MFD" laboratorijas, Centrālās laboratorijas, E.Gulbja laboratorijas filiālēs visā Latvijā, piesakoties pa tālruni konkrētajā filiālē. Atsevišķu laboratoriju filiālēs testu var veikt arī sestdien, 23. oktobrī, un svētdien, 24. oktobrī, iepriekš piesakoties pa tālruni. E.Gulbja laboratorijā siekalu testu var nodot bez iepriekšēja pieraksta atbilstoši darba laikam. 

   

Svarīgi atcerēties, ka pēc brīvlaika mācības klātienē 25. oktobrī varēs atsākt tikai skolēni un nodarbinātie ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu testa rezultātu. Tāpēc obligāti jāsagaida testa rezultāts, un tikai tad, ja tas ir negatīvs, var doties uz skolu.

 

Atsevišķos gadījumos, lai atsāktu mācības klātienē, izglītības iestādes medmāsa vai ārstniecības persona var veikt antigēna eksprestestu.

 

Ministrija un arī Jelgavas Izglītības pārvalde uzsver, ka ļoti stingras prasības noteiktas personām, kuras ierodas no ārzemju ceļojuma. Nevakcinētām/nepārslimojušām personām, kuras ierodas no valstīm, kas ir sarkanajā un dzeltenajā zonā, jādodas 10 dienu pašizolācijā. Izglītojamie līdz 12 gadiem šajā 10 dienu termiņā nedrīkst apmeklēt skolu, interešu izglītības un citas aktivitātes. Valstu saraksts pieejams Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē ŠEIT

Foto: Izglītības un zinātnes ministrija


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Aivars

Beidziet māžoties,testi ir tikai valdībai vajadzīgi!

pirms mēneša, 2021.10.15 15:18

egle1

Tā arī nesaprotu - karantīnas pasākumam skolēnam vajag ģimenes ārsta nosūtījumu vai ne? Laboratorijas vispār nevar sazvanīt, epieraksts uz vienu tuvākais laiks 22.septembris, drošības dēļ pierakstīju skolēnu, pēc tam atcelšu, ja nevajadzēs. Ja vajag ģ.ā nosūtījumu, tad bija tā, ka jāskrien uz praksi pēc testa komplekta, jānes uz Gulbja laboratoriju un tas viss darba laikā.

pirms mēneša, 2021.10.15 16:29

Vietējās ziņas